Zegarki Garmin i Casio to niezbędne akcesoria dla sportowców!

W dzisiejszych czasach i wśród wszechobecnej technologi zegarki nie tylko pełnią funkcję czasomierza. To idealny dodatek do eleganckiego stroju i na różne okazje. Poza tym nowoczesne zegarki posiadają coraz to ciekawsze techniczne aspekty. Dla sportowców zegarki są bardzo przydatne, ponieważ często posiadają wbudowany GPS i monitor, który zapisuje np. spalone kalorie lub przebiegnięte kilometry. Na jakie zegarki sportowcy powinni zwrócić uwagę?

Sport w trakcie upałów. Zegarki sportowe, które ułatwią ci aktywności

Jakie zegarki sportowe można wyróżnić? Spośród zegarków sportowych można wyodrębnić dwie grupy czasomierzy, czyli te posiadające funkcje, które wspierają wyczynowy i amatorski sport oraz te, które pasują na każdą okazję i przy tym mają wbudowane w sobie niektóre sportowe funkcje. W pierwszej grupie tych urządzeń znajdują się przede wszystkim zegarki fińskiego producenta Suunto oraz odpowiednie modele amerykańskiego zegarmistrzostwa marki Timex, a nawet japońskie Casio. Natomiast do drugiej grupy można zaliczyć praktycznie wszystkie marki i modele, ponieważ większość producentów ma do zaoferowanie wiele zegarków, które wyposażono w takie urządzenia jak chronografy, timery czy stopery.

Zegarki Garmin – legenda amerykańskich smart zegarków

Amerykańskie zegarki Garmin to nowoczesne i jedne z najbardziej rozpoznawalnych zegarków dla osób preferujących aktywny tryb życia. Firma pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i jest jednym z najpotężniejszych graczy na rynku, a swoją silną pozycję zawdzięcza dzięki wysokiej jakości produkowanym urządzeniom, ale i specjalnym dedykowanym funkcjom dla własnych zegarków. Ponadto czasomierze Garmin posiadają ciekawe wzornictwo i odpowiednie wsparcie techniczne. Zegarki Garmin to gwarancja funkcjonalności dla osób, które tego potrzebują. Urządzenia świetnie się sprawdzą dla rowerzystów, biegaczy, podróżników i dla osób, które uprawiają inny rodzaj aktywności fizycznej. Szeroki asortyment towaru, w którym zawierają się kompaktowe opaski, rozbudowane smartwatche i małe komputery, gwarantuje, że każdy coś może znaleźć dla siebie. Marka Garmin skupia się na stosowaniu najnowocześniejszych technologii w swoich urządzeniach, dzięki czemu sprawdzą się one w ekstremalnych warunkach. Od ponad dwudziestu pięciu lat amerykańska marka buduje skojarzenia ze sportem oraz rywalizacją. Ponadto Garmin sponsoruje wiele zespołów oraz imprezy sportowe. Mnogość funkcji urządzeń tego producenta wynika z dużego doświadczenia i wywiadu z klientami i użytkownikami. Przedsiębiorstwo wyposażyło swoje zegarki sportowe w takie funkcje, jak chociażby pomiar tętna, symulację wyścigu dla kilku rodzaju biegów, aplikacje sportowe, które pozwalają na różne ćwiczenia. Ponadto zainstalowany GPS pozwala na zbieranie informacji o aktywności na zewnątrz.

Casio, czyli zaawansowany zegarek sportowy

Zegarki marki Casio od wielu lat wprowadzają coraz to nowsze i ciekawsze zastosowania technologiczne. Są to tradycyjne i eleganckie sportowe zegarki, które posiadają wiele funkcji dostosowanych do różnych możliwości treningowych nawet tych w najcięższych warunkach pogodowych. Aktualnie japońska firma skupia się na stosowaniu nowatorskich rozwiązań we własnych czasomierzach, dzięki czemu stają się one jednymi z najbardziej zaawansowanych elektronicznych zegarków na całym świecie. Ponadto zegarki te są bardzo mobilne i posiadają wiele ciekawych funkcji wewnątrz. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie technologi Touch Solar. Jest to mechanizm solarny, który przekształca światło słoneczne na energię napędzającą czasomierz. Zegarki Casio mogą wytworzyć optymalną ilość mocy, dzięki czemu mogą sprawnie działać podczas nieciekawej aury na zewnątrz. Zastosowanie pojemnego akumulatora zwiększa żywotność zegarka, dzięki czemu można on bez ładowania na oszczędnym trybie działać nawet przez dwa lata. Inną opcją, którą stosuje się w japońskich zegarkach Casio, jest technologia tough movement ustawiająca automatycznie wskazówki, które zmieniły swoje położenie podczas upadku urządzenia. Podstawą jest również zastosowanie technologii Bluetooth i GPS, dzięki czemu zegarki nastrajają się same, jeśli chodzi o godzinę w danej strefie czasowej. Czasomierze dzięki technologii GPS odbierają fale ze stacji nadawczych na całym świecie. Japońska marka od wielu lat używa podczas produkcji materiałów najwyższej jakości i unikalnych oraz zaawansowanych technologii. Dzięki temu te zegarki są tak dobre. Ponadto w zegarkach Casio stosowana jest technologia Smart Acces. Jest to połączenie łatwej obsługi z wielofunkcyjnością. Czasomierze posiadają dodatkowo liczne czujniki, które wspomagają utrzymanie zdrowego trybu życia właściciela zegarka Casio.

Marki Casio i Garmin to funkcjonalność i estetyka w jednym!

Wyżej wymienione funkcje oraz cechy obydwu zegarków sprawiają, że te czasomierze cieszą się niezwykłą popularnością wśród osób preferujących aktywny tryb życia. Amerykański pomysł i design oraz japońska dokładność spowodowały, że zegarki Casio i Garmin podbiły zagraniczne rynki na całym świecie. Prostota, funkcjonalność i elegancki, nowoczesny design to czynniki, na które warto postawić!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij