podnośnik sufitowy dla osób niepełnosprawnych - czym jest i jak działa

Podnośnik sufitowy dla osób niepełnosprawnych – czym jest i jak działa?

Osoby niepełnosprawne nie mają w Polsce łatwego życia, szczególnie cierpiący na choroby, które nie pozwalają im na samodzielne poruszanie się. Potrzebują oni dodatkowego wsparcia nie tylko osób trzecich, ale także wsparcia specjalistycznego sprzętu, takiego jak np. podnośnik sufitowy Luna, który jest jednym z najnowocześniejszych sprzętów wspomagających przemieszczanie się osób niepełnosprawnych.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

podnośnik sufitowy luna winncare

Podnośnik sufitowy – czym jest i jak działa?

Osoby niepełnosprawne, zmagające się z utrudnieniami w poruszaniu się potrzebują wsparcia specjalistycznego sprzętu. Podnośnik sufitowy, który pomaga w przenoszeniu osób niepełnosprawnych z miejsca na miejsce jest stosowany w Domach Pomocy Społecznej, w szpitalach, domach seniora, a także w mieszkaniach prywatnych. Wspomaga on na przykład przenoszenie osoby niepełnosprawnej z łóżka na inne miejsce. Osoba niepełnosprawna nie musi być przenoszona na rękach osoby trzeciej.

Jak działa podnośnik sufitowy Luna?

Podnośnik sufitowy osobowy Luna to dla osób niepełnosprawnych prawdziwie nowatorskie rozwiązanie. Do tego, aby prawidłowo działał, potrzebne są specjalne szyny montowane w pomieszczeniu między pomieszczeniami, przy pomocy których można się przemieszczać.  Jest to konstrukcja nie zajmująca przestrzeni użytkowej pomieszczenia, co jest dodatkowym atutem. Dzięki nim osoba niepełnosprawna może się poruszać. Podnośnik dla osób niepełnosprawnych składa się z siedziska z miękkiego materiału, aby osobie niepełnosprawnej łatwiej było usiąść. Podnośnik sterowany jest za pomocą pilota lub urządzenia mobilnego, dzięki czemu osoba niepełnosprawna może nim samodzielnie sterować.

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych mają różny sposób podwieszania, dostosowany do sposobu przemieszczania pacjenta. Warto pamiętać o tym, że mieszkanie czy lokal instytucji musi być dostosowany do montażu podnośnika sufitowego dla osób niepełnosprawnych oraz dla innych potrzeb osoby niepełnosprawnej.

W jaki sposób można zakupić podnośniki sufitowe dla niepełnosprawnych?

Podnośnik sufitowy osobowy dla osób niepełnosprawnych można kupić za prywatne pieniądze, bądź korzystając z dofinansowania do zakupu podnośnika sufitowego dla osoby niepełnosprawnej. To bardzo ważne, ponieważ zakup podnośnika to spory wydatek. Dodatkowo warto pamiętać, że można uzyskać dofinansowanie z PFRON do 95% wysokości kwoty za zakup podnośnika sufitowego. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że podnośnik sufitowy to nie tylko siedzisko samo w sobie oraz system sterowania i szyny, ale także mnogość dodatkowych ulepszeń, które mogą być dostosowane indywidualnie do potrzeby każdej osoby niepełnosprawnej. Sufitowe podnośniki to wielofunkcyjne urządzenia, dostosowane do potrzeb użytkownika, który w znacznym stopniu ułatwiają życie osoby niepełnosprawnej w jej jakże trudnych warunkach. To funkcjonalny system, który potrafi sprostać rosnącym wymaganiom pacjentów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij