Udane życie seksualne – jak rozbudzić w sobie namiętność?

Bez prawdziwej namiętności trudno o zdrowy, satysfakcjonujący sex. Jednak tak naprawdę to nie osiąganie orgazmów jest wyznacznikiem jakości seksu – na tę jakość składa się wiele czynników, wśród których dominującym jest oczywiście miłość pomiędzy partnerami.

Dlaczego zwykle mężczyźni dominują w łóżku?

Panowie przeważnie nie mają problemów ze wzbudzeniem w sobie namiętności – często wystarczy im do tego odrobina nagości albo dotyk, by stanęli w pełni gotowości do stosunku. Różnice pomiędzy kobietą a mężczyzną są właśnie tym, co doprowadza często do rozpadu namiętności pomiędzy partnerami.

Panowie przede wszystkim nie mają problemów z okazywaniem, że mają ochotę na seks. Zupełnie inaczej jest w przypadku kobiet – obawiają się one wyjść z inicjatywą, by się nie ośmieszyć. U mężczyzn z kolei jest zupełnie inaczej – nie sprawia im kłopotu pokazanie kobiecie, że im zależy, i mają na nią ochotę.

Kobieta potrzebuje adoracji ze strony mężczyzny, pokazywania, że mu na niej zależy, że mu się podoba. Gdy tego nie otrzymuje – zamyka się w sobie i woli wcale nie uprawiać seksu, niż gdyby miał on wyjść z jej inicjatywy. W rezultacie nawet pomimo miłości między partnerami namiętność wygasa i seks nie jest już tak satysfakcjonujący jak kiedyś.

Co nas powstrzymuje od udanych relacji w łóżku?

Na co dzień mamy zbyt wiele spraw na głowie, by móc dokładnie przeanalizować, co jest nie tak w naszym związku, co sprawia, że zabrakło w nim namiętności. Są to praca, dom, dzieci, zobowiązania wobec innych osób.

Często bywa tak, że po długim i emocjonującym dniu nasze zdrowie i kondycja nie pozwalają nam już na miłosne igraszki, więc wybieramy regenerujący sen zamiast regenerującego seksu.

Bywa, że mylimy brak czasu na seks z brakiem miłości i namiętności. Wydaje nam się, że partner już nie patrzy na nas tak jak dawniej, że przestałyśmy być dla niego atrakcyjne i zastanawiamy się, czy jest sens ciągnąć dalej ten związek. Oczywiście, że tak! Skoro namiętność była między partnerami dawniej, to prawdopodobnie wystarczy ją tylko rozbudzić!

Przypomnijcie sobie, jak było kiedyś

Powrót do czasów sprzed dzieci i zobowiązań może być trudny – przecież nie możemy naprawdę cofnąć się w czasie. Możemy jednak zadbać o to, by przypomnieć sobie relację, która kiedyś nas łączyła. Wybierzmy się raz na jakiś czas do kina lub na kolację bez dzieci, bez telefonów komórkowych i spędźmy ze sobą czas tak po prostu.

Zadbajmy o wspólny komfort w nocy – niech dzieci śpią w swoich pokojach, a sypialnia będzie miejscem, w którym tylko śpimy i obdarzamy się czułością. Wprowadzenie takich drobnych zmian, które nie podlegają negocjacjom na pewno pozwoli wam przypomnieć sobie, za co się pokochaliście!

Spróbujcie czegoś nowego

Gdy po latach doskonale już znacie swoje ciała, swoje upodobania i reakcje, może być trudno zaproponować partnerowi coś innego niż zwykle w łóżku. Warto zacząć od drobnych zmian, i tutaj inicjatywa powinna wyjść raczej od kobiety – seksowna koszulka nocna, romantyczna kolacja, ciekawa gra wstępna – jest to coś, czemu żaden facet się nie oprze, a obawy o wyśmianiu kobiety przez partnera można sobie wsadzić między bajki! Nie istnieją faceci, którzy nie zareagowaliby pozytywnie na rozbudzanie namiętności ze strony kobiety!

Często taka inicjatywa wymaga od kobiety nieco udanej gry aktorskiej – trzeba założyć seksowne wdzianko, poruszać się inaczej niż zwykle, mówić inne rzeczy i wreszcie odważyć się zachowywać niczym aktorka w erotycznym filmie – jest to szalenie trudne, ale naprawdę działa!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij