Dentysta może również odpowiedzieć na konkretne pytania, dotyczące zębów i jamy ustnej.

Możemy przejrzeć statystyki, dotyczące skuteczności leczenia chirurgicznego wszczepu implantu lub specyfiki regeneracji po zabiegu chirurgicznym, ale stomatolog może nam powiedzieć najwięcej o naszym indywidualnym planie leczenia.

Przygotujmy się na regenerację

Poczujemy się bardziej zrelaksowani na temat implantów, jeśli będziemy wiedzieć, że możemy odpocząć i zregenerować się po operacji. Zaplanujmy sobie kilka dni wolnych od pracy. Zaopatrzmy lodówkę i spiżarnię w miękkie pokarmy, które łatwo będziemy mogli zjeść. Poprośmy znajomego lub członka rodziny, aby zawiózł nas do dentysty w dniu zabiegu i odebrał wszystkie receptory, których będziemy później potrzebować. Dokonywanie konkretnych przygotowań do operacji implanty zębowe, z pewnością pomoże nam się lepiej poczuć psychicznie.

Podstawowe informacje o implantach

Zafundujmy sobie dzień wolny przed operacją

Pamiętajmy, że implanty zębów nadadzą nam piękny uśmiech. Prawdopodobnie po zabiegu przez kilka dni będziemy musieli być na diecie z miękkimi pokarmami, dlatego zafundujmy sobie ulubiony posiłek na dzień przed zabiegiem. Najpierw jednak skonsultujmy się z dentystą, być może będziemy musieli pościć przed operacją.

Jeśli nadal czujemy się zdenerwowani, idźmy z przyjaciółmi, np. na film lub zróbmy coś innego, co lubimy. Wtedy nie będziemy cały czas myśleć o tym, co nas czeka. Możemy też pójść wcześniej spać i dobrze się wyspać. Przypomnijmy sobie, że implanty są innym sposobem dbania o siebie.

Operacja implantologiczna może się wydawać przerażająca, ale będzie warta, gdy zobaczymy swój nowy i lepszy uśmiech. Umówmy się na konsultację.

Podstawowe informacje o implantach

Implanty to dobre rozwiązanie

Czy jesteśmy zadowoleni z protezy? Są one sprawdzonym sposobem na zastąpienie brakujących zębów. Z drugiej jednak strony mają pewne wady. Jeśli jesteśmy niezadowoleni z protez lub są pewne rzeczy, których chcemy zmienić, wybierzmy implanty stomatologiczne. Możemy wybrać cztery implanty, które dadzą pełny łuk zębów, utrzymywane w miejscu zaledwie dzięki czterem słupkom. Są dobrym wyborem dla pacjentów, którzy potrzebują całkowitej wymiany zębów i pacjentów z utratą masy kostnej. Dlatego warto rozważyć taki wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ