Gabinet stomatologiczny – leczenie zębów oraz protetyka zębowa

Gabinet stomatologiczny – leczenie zębów oraz protetyka zębowa

Każdy prędzej czy później uświadamia sobie, że najlepszą częścią komunikatywności jest otwarty, szeroki uśmiech, który pomaga nie tylko zrobić dobre wrażenie, ale także stać się bardziej skutecznym zarówno w życiu osobistym i zawodowym.

Są dorośli, którzy żałują, że ich rodzice nie nalegali na regularną wizytę u dentysty, ponieważ mogliby uratować swoje dzieci przed wieloma problemami w przyszłości.

 Dlatego rola rodziców w kształtowaniu uśmiechu dziecka jest najważniejsza. Dziecko nie rozumie znaczenia regularnej opieki stomatologicznej ze względu na wiek, więc główną motywacją dla niego w tym okresie powinni być rodzice. Gabinet stomatologiczny powinien stać się przyjaznym miejscem gdzie dzieci chętnie zgłaszają się na kontrole stanu zębów.

Gabinet stomatologiczny – leczenie zębów oraz protetyka zębowa

  Stomatolog dziecięcy dokona prawidłowej oceny taktyki i strategii opieki stomatologicznej nad dzieckiem, a także pomaga dokonać wyboru na korzyść znieczulenia miejscowego lub ogólnego, przeprowadzanego przez najbardziej skuteczne i delikatne leki. Jeżeli konieczna jest protetyka zębowa również udzieli wskazówek i skieruje do ortodonty. Stomatolog wykonuje RTG zębów, jeżeli jest to konieczne do lepszego zdiagnozowania stanu zęba.

  Istnieje opinia, że opieka nad zębami mlecznymi jest prosta i nie wymaga leczenia. To jest błędne przekonanie. Zęby dzieci pokryte są cienką warstwą szkliwa, wymagają szczególnej opieki, a leczenie stomatologiczne u dzieci jest szczególnie ważną procedurą. Utrata nawet jednego zęba u dziecka może prowadzić do przemieszczenia zębów i powstania nieprawidłowego zgryzu.

  Dlaczego tak się dzieje? Z powodu braku zęba mlecznego, inne stopniowo zaczynają się przesuwać. W rezultacie często stały ząb zaczyna rosnąć w niewłaściwym miejscu. Biorąc pod uwagę komplikacje, które mogą wystąpić z powodu problemów z zębami, dziecko musi odwiedzić stomatologa dziecięcego na czas i przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza.

  W gabinecie stomatologicznym każdy ma dostęp do dentysty-ortodonty, który zajmuje się korektą uzębienia. Jeśli rozmieszczenie zębów dziecka jest nieatrakcyjne, jeżeli zęby są nierównomiernie położone zbyt blisko lub zbyt daleko od siebie, ortodonta skoryguje ten niedobór za pomocą aparatu ortodontycznego. Dentysta wykona RTG zębów, aby poznać wszystkie nieprawidłowości zgryzu.

 Po zainstalowaniu aparatu ortodontycznego, zęby będą stopniowo przesuwać się we właściwym kierunku, co uczyni uśmiech piękniejszym i pozwoli zaoszczędzić wielu innych niedogodności. Korekta uzębienia za pomocą apartu ortodontycznego pomaga zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł. W przeciwieństwie do wszczepiania zębów, korekcja nieprawidłowości w rozwoju zębów za pomocą ortodoncji trwa dłużej, ale nie wymaga interwencji chirurgicznej ani niszczenia tkanki zęba. Rezultat jest często bardziej trwały.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij