Najczęstsze przyczyny wypadania włosów. Jak im zapobiegać?

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów. Jak im zapobiegać?

Gęste i zdrowe włosy, niezależnie od ich długości, to marzenie każdej kobiety. Podświadome są one odbierane jako oznaka zdrowia, co znacząco wpływa na atrakcyjność. Stąd dużą popularnością cieszy się przedłużanie i zagęszczanie włosów u fryzjera, a także suplementy i kosmetyki. Jakie są przyczyny wypadania włosów i w jaki sposób można im zaradzić?

Zdrowotne przyczyny wypadania i sposoby na zagęszczanie włosów

Bardzo często powodem wypadania włosów są niedobory witamin lub minerałów. Jest to wręcz jeden z pierwszych i najbardziej widocznych objawów anemii, pojawia się także w innych zaburzeniach. Aby mieć mocne i zdrowe włosy, warto zadbać o dostarczanie organizmowi odpowiednich ilości żelaza, jak również pokarmów zawierających cynk i siarkę oraz aminokwasy budujące włosy. Mocne cebulki i zdrowa skóra głowy potrzebują także witamin z grupy B i nienasyconych kwasów tłuszczowych – dzięki nim włosy stają się elastyczne i gładkie. Tak więc kiedy szuka się sposobu na długofalowe przedłużanie włosów i ich naturalne piękno – warto zacząć od diety.

Gdy wypadanie włosów jest objawem choroby – włosy naturalne doczepiane zamaskuje problem, dopóki organizm nie wróci do normy

Zdarza się także, że wypadanie włosów nie wynika z braków w diecie, a z tego, że nasz organizm pod wpływem zaburzeń nie wykorzystuje należycie wszystkich dostarczanych mu substancji lub zwiększa się zapotrzebowanie. Często powodem wypadania są zaburzenia hormonalne, które wpływają na cały metabolizm. Wraz z objawami takimi jak ospałość, przemęczenie i przybieranie na wadze – lub przeciwnie, utrata wagi, nadpobudliwość i pocenie – może to sygnalizować problemy z tarczycą. Różne problemy hormonalne oraz przewlekłe choroby mogą powodować przerzedzenie kosmyków. Wywiad lekarski pozwoli na podstawie objawów, często na pozór trudnych do powiązanie ze sobą – rozpocząć diagnostykę w określonym kierunku. Co tymczasem natomiast? Przywrócenie równowagi, rozprawienie się z dolegliwościami i powrót do bujnej fryzury mogą zająć wiele miesięcy, a nawet lata. Dlatego wiele kobiet decyduje się na szybkie metody, takie jak naturalne doczepiane włosy, z którymi odzyskają piękny wygląd i pewność siebie.

Sposób, w jaki wykonane zostanie przedłużanie włosów – ważne, aby nie obciążyć naturalnych

Szkodliwe dla włosów są również nieprawidłowo przeprowadzane zabiegi – od codziennego szczotkowania, po skomplikowane działania, które potrzebują profesjonalisty. Nawet naturalne włosy doczepiane mogą za bardzo obciążyć naturalne kosmyki, jeśli nie są założone właściwie. Wtedy wypadanie nie jest efektem nieprawidłowo rosnących cebulek, ale ich osłabiania pod wpływem ciężaru albo łamania się włosów na długości. Może się tak zdarzyć, jeżeli zagęszczanie włosów i ich przedłużanie jest wykonane niewprawną ręką i albo za mocno uciska naturalne pasma albo tych doczepionych jest zbyt dużo i stają się one zbyt ciężkie. Zwłaszcza włosy naturalne doczepiane, które będą zakładane na trwałe, a nie za pomocą klipsów na jedno wyjście, muszą być dobrze dobrane i prawidłowo założone.

Sztuczne lub naturalne doczepiane włosy – jakie są rodzaje przedłużania?

Jeżeli chodzi o wpływ na wypadanie włosów, to problemem może być zbyt duży ucisk, za duży ciężar w stosunku do grubości i siły naturalnych pasm – a więc za dużo zbyt długich włosów. Naturalne włosy doczepiane zazwyczaj wykorzystywane są do metod trwałego przedłużania. Pozwalają one cieszyć się pięknymi, długimi i gęstymi włosami przez kilka miesięcy, po czym wymagają one uzupełnienia i poprawek. Można to uzyskać poprzez zgrzewanie za pomocą keratyny lub przedłużanie za pomocą mikroringów, czyli małych zacisków w formie pierścieni, które mocują doczepiane włosy do własnych. Nie wymagają one użycia ciepła, jednak mogą powodować dyskomfort i źle założone – miażdżyć naturalne włosy. Niektóre salony oferują także przedłużanie i zagęszczanie włosów najnowocześniejszą metodą – ultradźwiękami, które łącza ze sobą pasma bez użycia wysokich temperatur, są więc bezpieczne przy zniszczonych włosach. Z kolei w tymczasowo doczepianych klipsach clip-in można spotkać zarówno włosy naturalne, jak i – często – sztuczne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij