Dużo mówi się o tym, że dzięki olejowi rycynowemu rzęsy mogą stać się gęstsze, dłuższe i piękniejsze. Codzienne stosowanie oleju na rzęsy to dobra praktyka, ale nie należy oczekiwać cudów. Jak olej rycynowy działa na rzęsy naprawdę?

Tradycjonaliści uwielbiają sięgać po naturalne metody pielęgnacji, mimo że te niekoniecznie działają najlepiej. Bardzo często pojawiają się opinie, jakoby olej rycynowy był najlepszą, najstarszą, naturalną odżywką do rzęs. Jak to naprawdę wygląda?

Działanie oleju rycynowego

Zawiera bardzo dużo cennych dla rzęs i brwi witamin, składników mineralnych oraz kwasów tłuszczowych, dzięki czemu sprawdza się w codziennej pielęgnacji. Regularnie stosując olej rycynowy możemy oczekiwać, że rzęsy będą lepiej nawilżone, bardziej miękkie i elastyczne, a do tego pełne blasku. To olejek o właściwościach przyciemniających, jednak uwydatnia rzęsy nie tylko w ten sposób. W niektórych przypadkach może nawet stymulować wzrost, a więc wydłużać rzęsy i zagęszczać ich linię. Warto jednak pamiętać, że na takie efekty trzeba czekać bardzo długo i nie zawsze będą one tak intensywne, jak byśmy tego oczekiwali.

Stosowanie oleju rycynowego

Olejek rycynowy bardzo trudno jest nałożyć na rzęsy, ponieważ jest jednym z najgęstszych olejków. Żeby móc go zaaplikować, trzeba znać kilka trików. Oto one.

• Do aplikacji najlepiej użyć oczyszczonej szczoteczki po zużytym tuszu.
• Olejek można stosować solo lub rozrobić go z oliwą z oliwek, aby był rzadszy.
• Należy nakładać go wyłącznie na rzęsy i chronić wrażliwe oczy.
• Konieczne jest codzienne stosowanie, najlepiej przed snem.
• Nie wolno używać zbyt dużo oleju rycynowego, aby nie skleić i nie obciążyć rzęs.

Alternatywa dla oleju rycynowego

Problematyczna konsystencja, która utrudnia stosowanie oleju rycynowego to coś, co może zniechęcić. Jeśli dodać do tego jeszcze fakt, że olejowanie rzęs nie daje żadnej gwarancji uzyskanie określonych efektów, pojawia się pytanie: co stosować zamiast oleju?

Odpowiedź jest prosta: skoncentrowane serum do rzęs. Sięgajmy po najlepsze odżywki do rzęs, ponieważ to one mają najbardziej intensywne i sprecyzowane działanie. Nie tylko przyspieszają wzrost, ale kompleksowo pielęgnują rzęsy, zapewniając im elastyczność i blask. Dużo łatwiej przyzwyczaić się do ich codziennej aplikacji, ponieważ lepiej się nakładają i wchłaniają. Najważniejsze, że tylko odżywka do rzęs może w krótkim czasie wydłużyć i zagęścić rzęsy w widoczny sposób. To najlepsza alternatywa dla oleju rycynowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ