Konsultacje dietetyczne: zadbaj o swoje zdrowie od podstaw

Właściwie zbilansowane żywienie ma ogromny wpływ nie tylko na poziom energii, wygląd włosów, skóry i paznokci czy dobre zdrowie, ale również na poczucie szczęścia – jak to możliwe? 90% hormonu szczęścia powstaje w jelitach, dzięki pracy bakterii Lactobacillus i Bifidobacterium. Nie wiesz jak prawidłowo skomponować dietę, aby zadbać o wszystkie wymienione obszary? Dowiedz się, na czym polegają konsultacje dietetyczne i zapisz się na pierwszą wizytę.

Konsultacje dietetyczne – jak się przygotować do wizyty?

Pierwsza konsultacja dietetyczna polega na określeniu potrzeb pacjenta i ustaleniu planu żywienia na kilka tygodni do przodu. Warto wcześniej przygotować dzienniczek żywienia, czyli dokładny opis tego, co zjedliśmy i wypiliśmy przez kilka dni wraz z określeniem gramatur posiłków (na przykład posługując się uniwersalnymi miarami kuchennymi – szklanki, łyżki, łyżeczki).

Dobrą praktyką jest również uwzględnienie w dzienniku przynajmniej 1 dnia wolnego od pracy. W weekendy bowiem często sobie pozwalamy na odejście od restrykcji żywieniowych, których pilnujemy na co dzień, lub spotkania towarzyskie sprzyjają spożyciu produktów o zwiększonej kaloryczności czy piciu alkoholu.

Na pierwszą konsultację dietetyczną warto również przynieść wyniki badań okresowych – morfologia krwi, lipidogram, OB, glukoza, tarczyca oraz próby wątrobowe to podstawowy pakiet. Lekarz dietetyk może również zapytać o przyjmowane leki i suplementy, spożywanie naparów ziołowych, a także przebyte choroby i codzienne dolegliwości.

Kiedy warto skorzystać z konsultacji dietetycznych?

Podczas zapisu na wizytę u lekarza dietetyka istotne jest określenie naszych celów. Konsultacje dietetyczne mogą pomóc w:

  • redukcji masy ciała,
  • przybraniu na wadze,
  • uporaniu się z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego,
  • zmianie diety na wegetariańską lub wegańską,
  • dostosowaniu diety do nowej sytuacji życiowej – na przykład okresu ciąży i karmienia piersią, menopauzy,
  • zaplanowaniu jadłospisu wspierającego leczenie niektórych schorzeń,
  • zbilansowaniu diety u osób cierpiących na alergie i nietolerancje pokarmowe.

Zapisz się na konsultacje dietetyczne do specjalisty

Wybierając dietetyka, warto wcześniej sprawdzić jego kompetencje i skorzystać z usług osoby, która podejdzie do naszych problemów w sposób kompleksowy – na przykład w razie potrzeby zlecając dodatkowe badania czy włączając medykamenty. Wymagania te spełnia dr hab. n. med. Dorota Waśko-Czopnik, specjalistka chorób wewnętrznych, gastroenterolog oraz dietetyk z Wrocławia. Już dziś poznaj pełną ofertę – waskoczopnik.pl – i zapisz się na pierwsze konsultacje dietetyczne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij