W jakich sytuacjach przydatne są soczewki fotochromowe?

Okulary fotochromowe to jeden z najbardziej praktycznych wynalazków optyki okularowej. Zapewne każdy z nas może łatwo przypomnieć sobie sytuację, gdy przez ostre światło słoneczne na chwilę stracił orientację lub, mimo zmrużonych oczu, trudno było mu dostrzec szczegóły otoczenia. Wybawieniem od takich nieprzyjemnych doznań są oczywiście soczewki przeciwsłoneczne, ale te niestety nie gwarantują dobrej jakości widzenia, gdy borykamy się choćby z najdrobniejszą wadą wzroku. Stąd zrodziła się idea, by stworzyć okulary korekcyjne, które potrafiłyby przejąć funkcje typowe dla okularów przeciwsłonecznych i w ten sposób powstały pierwsze okulary i soczewki fotochromowe.

Jak działają i czym wyróżniają się okulary fotochromowe?

Fotochromowe okulary potrafią samoczynnie reagować na zmiany natężenia światła i zmieniać swoje zabarwienie, dzięki czemu popularne fotochromy chronią oczy przed słońcem zawsze, gdy tylko ich właściciel pojawi się w nasłonecznionym otoczeniu. Okulary fotochromowe działają w tak sprytny sposób, ponieważ są one wyposażone w specjalne światłoczułe soczewki zdolne dostosowywać stopień swojego zabarwienia do aktualnego natężenia światła. W plenerze – w parku, na plaży czy podczas wędrówki po górskim stoku fotochromowe soczewki chronią przed olśnieniem wywołanym światłem słonecznym oraz szkodliwym wpływem UV, a w pomieszczeniu automatycznie odzyskują swoją przejrzystość i działają jak klasyczne soczewki korekcyjne. Soczewki fotochromowe o odpowiedniej mocy korekcyjnej gwarantują doskonałą jakość widzenia bez względu na warunki pogodowe i całkowicie eliminują dyskomfort wywołany światłem słonecznym. Najnowszej generacji soczewki fotochromowe niezwykle szybko potrafią się przy tym przeobrażać i stopień ich zaciemnienia porównywalny jest z tym, co gwarantują dobrej klasy okulary przeciwsłoneczne. Unikalne pod tym względem są zwłaszcza fotochromowe soczewki okularowe zaprojektowane przez SEIKO, twórcę wielu pionierskich rozwiązań optycznych i producenta soczewek okularowych klasy premium. Soczewki fotochromowe SEIKO reagują w rekordowym tempie na zmiany oświetlenia i to bez względu na temperaturę czy porę roku, co zdecydowanie zwiększa ich niezawodność i podnosi komfort ich użytkowania. Szkła fotochromowe od SEIKO występują ponadto w kilku funkcjonalnych wariantach dopasowanych do szczególnych wymogów różnych użytkowników. Na przykład soczewki SEIKO Sensity Dark z serii soczewek fotochromowych tej marki zapewniają doskonałą ostrość i kontrast widzenia, 100% ochronę przed UV i potrafią adaptować się do warunków oświetleniowych nawet za szybą samochodową, z czym zupełnie nie radziły sobie starsze wersje światłoczułych szkieł.

Kiedy przydają się soczewki fotochromowe?

Okulary fotochromowe w praktyce przydają się w zasadzie codziennie. Ochrona przed promieniowaniem UV, którą zapewniają soczewki fotochromowe, jest niezwykle istotna dla kondycji i zdrowia oczu bez względu na porę roku. Z kolei pewna ochrona przed olśnieniem oferowana przez fotochromy to nie tylko kwestia wygody i komfortu użytkowania okularów, gdy wypoczywamy na plaży czy podziwiamy krajobrazy na spacerze. Okulary fotochromowe, które zapewniają doskonałą jakość widzenia w każdej sytuacji, mogą niekiedy decydować także o bezpieczeństwie, gdy uprawiamy sport, zwłaszcza dynamiczny, wymagający dobrej orientacji, spostrzegawczości i błyskawicznych reakcji czy prowadzimy samochód. Wielu kierowców sięga zresztą po fotochromy i bardzo je sobie chwali. Okularowe soczewki fotochromowe to także idealny wybór dla osób szczególnie wrażliwych na światło słoneczne, a także wszystkich osób, które na co dzień pracują w dynamicznym środowisku, ciągle zmieniają miejsce aktywności lub pracują na świeżym powietrzu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij