Dieta owocowo-warzywna

Aby oczyścić swój organizm z toksyn wypróbuj dietę dr Dąbrowskiej. W ostatnim czasie modne za sprawą Karoliny Szostak stało się odchudzanie z pomocą diety dr Anny Dąbrowskiej. Jest to dieta owocowo-warzywna, w zasadzie warzywno-owocowa w czasie której należy przejść leczniczy post. Ten post trwa nawet od 30 do 60 dni, a w jego czasie należy jeść tylko i wyłącznie warzywa oraz niektóre dozwolone owoce.

Oczywiście nie można także spożywać ziemniaków czy batatów. Dozwolone potrawy są naprawdę bardzo restrykcyjne. Otóż, można jeść tylko i wyłącznie warzywa, bez tłuszczu czy nawet odrobiny soli. Lepiej jest doprawiać wszystko tylko i wyłącznie naturalnymi ziołami.

Zdrowie najważniejsze?

Tak więc, potrawy które przyrządzamy muszą być albo tylko pieczone w piekarniku albo gotowane. Nie można ich smażyć, aby nie utraciły wartości odżywczych. Jednakże opcja pieczenia w piekarniku jest bardzo wygodna, gdyż czasami nawet nie trzeba obierać warzyw, można je po prostu pokroić i wrzucić do pieczenia.

Ta dieta owocowo-warzywna jest tak bardzo restrykcyjna, że nie można jej łączyć z ćwiczeniami. W tym czasie możemy czuć się osłabieni lub zdenerwowani, nie warto więc narażać organizmu na jakieś dodatkowe eksperymenty. W tym czasie należy tylko i wyłącznie skupić się na diecie, ewentualnie korzystać ze spacerów. Tego rodzaju dieta powoduje w organizmie duże zmiany. Nagle przestajemy mu dostarczać wielu substancji odżywczych. Ma jednak ona na celu uruchomienie samo leczniczych mechanizmów, które wytworzy nasz organizm.

Dieta i ćwiczenia

Tego rodzaju dieta może pomagać w naprawdę wielu przypadkach chorób, takich jak miażdżyca, cukrzyca typu Iego czy hashimoto. Wiele osób dzięki tak zwanym surówkom naprawdę odzyskało zdrowie, a ich organizm powrócił do samoleczenia.

Nasz organizm naprawdę posiada mnóstwo funkcji, które tylko musimy odtworzyć, aby wszystko poprawnie funkcjonowało. Dzięki temu naprawdę duża rzesza pacjentów odzyskała zdrowie. Dr Ewa Dąbrowska przeprowadza różnego rodzaju kuracje ozdrawiające mające na celu odzyskanie równowagi w ciele człowieka.

Zabiegi są skuteczne

Aby wrócić do dobrej formy należy w pierwszej kolejności zastosować właśnie post, a później aby nie zostać ofiarą efektu jojo, powoli wychodzić z postu małymi krokami. Ważne jest także, aby mieć świadomość tego, że to nie jest zabawa i że nie można od czaso do czasu sobie czegoś skubnąć tylko po prostu należy trzymać się restrykcyjnych zasad. Ważne jest także jedzenie kiszonek, które wspierają naszą florę bakteryjną jelit. Dzięki temu zachowana jest równowaga kwasowo-zasadowa. A nasza odporność wzmocniona. Przed rozpoczęciem postu należy także przygotować różnego rodzaju kiszonki.

Najwcześniej należy przyrządzić zakwas buraczany oraz kiszoną kapustę czy ogórki. Po zakończeniu postu, sprawa nie wygląda tak, że nagle możemy sobie jeść cokolwiek chcemy. Należy niestety nadal trzymać się określonych zasad, które są bardzo restrykcyjne. Należy powoli wprowadzać nowe produkty, takie jak pieczywo pełnoziarniste czy też ziemniaki itp. Nigdy już nie możemy powrócić do słodyczy czy gazowanych słodkich napojów. Są one bowiem bardzo szkodliwe dla naszego organizmu. Nie warto więc się narażać i trzeba spokojnie wychodzić z diety, powoli. Stopniowo wprowadzać pozostałe zdrowe produkty i stopniowo zaczynać ćwiczyć, jeśli chcemy.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij