Facet macho znów na wierzchu

Mężczyźni w stylu macho znów są w modzie. Zwłaszcza w Ameryce Południowej, ale i w Europie. Czym charakteryzuje się prawdziwy macho? Aktualnie wiele się przecież zmieniło. Moda jest zjawiskiem bardzo zmiennym, a niestety wiele w naszym życiu od niej zależy. Wydawać by się mogło, że niektóre osoby kompletnie nie przejmują się stylem ubierania czy innymi tego typu zjawiskami. Jednak moda nie tylko dotyczy ubierania, ale także wielu innych sfer życia. Jeśli chodzi o typ mężczyzny to w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z facetami bardziej zbliżonymi do kobiet.

Szczupłe ciała, delikatne rysy. Jednak teraz znowu się to zmienia. Znowu w modzie wybiegowej znaleźli się muskularni mężczyźni, a to przekłada się na wzrost zainteresowania takim typem urody wśród kobiet. Po raz kolejny triumfuje także wszechobecny seksizm.

Moda istotnym elementem

Oczywiście kobiety bardziej skłonne są z nim walczyć, ale typ macho, który klepie po tyłku i tak jest dla nich niesamowicie atrakcyjny. W czasach gdy wszystko zostaje spłycone, istotną rolę odgrywa dbanie o kobietę, interesowanie się. Kto nie chce być adorowany?

I tutaj właśnie koło się zamyka. No bo przecież teoretycznie nikt nie chce być z facetem, który na każdym kroku dominuje, ale przecież też nikt nie chce takiego co się nie stara. W Ameryce Południowej przekonanie o mężczyźnie typu macho jest głęboko zakorzenione. Tak w ogóle nie ma innej opcji. Trzeba być twardym, umieć się bić, walczyć o swoje. Oczywiście, też się to delikatnie zmienia. Kobiety poszły do pracy, walczą o swoje prawa itp. ale jednak wciąż to kobieta nosi zakupy, a mężczyzna nie splami się ich noszeniem. Tam nie ma mowy o związkach partnerskich.

Kraje skandynawskie

Natomiast w krajach skandynawskich powszechnym zjawiskiem są związki partnerskie. Mężczyźni chwalą się tym między sobą, że pomagają kobietom. Że podział obowiązków jest równy. Jest to powód do dumy.

Dzięki temu kobiety są znacznie bardziej odciążone. Można więc z pewnością powiedzieć, że wyszło to skandynawom na dobre. Tak samo jest w przypadku opieki nad dziećmi. W krajach skandynawskich pary dzielą się obowiązkami związanymi z opieką nad dziećmi po połowie. Dlatego nikt nie czuje się poszkodowany.

Kto to jest macho?

Facet typu macho zazwyczaj także ma taki właśnie wygląd. Może to mieć związek z faktem, że nie każdy rodzi się umięśniony, ale muskulaturę można przecież nabyć. Typ macho wie co ma robić wieczorami, bo przecież nie opiekować się dziećmi. Musi albo spędzać je na siłowni albo z kolegami. Może dowolnie wychodzić na mecze i spotkania towarzyskie, kiedy tylko chce. W niczym nie musi partnerce pomagać. Ma być zawsze niezawodny i skuteczny. Często też u mężczyzn macho pokutuje przekonanie, że to ich matka jest najważniejsza, nie żona. Aby więc wytrzymać z facetem typu macho trzeba nie lada cierpliwości.

Jednakże w krajach w których wizja macho jest doskonale znana i lubiana dziewczynki od małego są wychowywane w sposób uległy. Mają pomagać i być do dyspozycji mężczyzny. Oczywiście mają dużo obowiązków domowych, w przeciwieństwie do chłopców. Jeśli od dziecka żyjesz w przekonaniu, że taki właśnie jest świat, to na pewno nie będziesz chciała go na siłę zmieniać. Nie ma więc obaw, że ktoś się zbuntuje. Mężczyźnie więc nadal będą macho, a kobiety nadal im będą usługiwać. Wiele kobiet jednak chce pracować, co znacznie utrudnia im wykonywanie obowiązków domowych. Dlatego można powiedzieć, że delikatnie się zmienia zaangażowanie mężczyzn w prace domowe nawet w krajach Ameryki Południowej. Jednak wciąż jest to kropla w morzu potrzeb, a wiele kobiet mających ogromny potencjał zawodowy po prostu zostaje w domu.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij