Botoks nie tylko na zmarszczki. Co warto wiedzieć o botoksie i kiedy z niego korzystać

Botoks nie tylko na zmarszczki. Co warto wiedzieć o botoksie i kiedy z niego korzystać?

O botoksie napisano już wiele, jednak do teraz u większości osób dominuje przeświadczenie, że jedynym celem botoksu jest walka ze zmarszczkami, czy też upływającym czasem. Ale warto tutaj zaznaczyć, że botoks jest także stosowany w leczeniu np. migreny. Nie mniej wygładzi też to i owo. Jednak kluczowy wydaje się też być wybór miejsca, gdzie zostanie wykonany zabieg.

O botoksie słów kilka

Słowo botoks można często usłyszeć. Jednak czym jest on naprawdę? Bo wokół niego narosło już wiele mitów i historii. Zatem do rzeczy. To po prostu toksyna botulinowa, którą produkują beztlenowe bakterie Bacillus botulinus. I właśnie w tym miejscu trzeba obalić mit, gdyż odpowiednio stosowana i w niewielkich ilościach jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, pod warunkiem znalezienia dobrej kliniki, takiej jak http://felknerestetyczna.pl/.

Botoks – dla niej, dla niego, dla każdego

Botoks nie raz, nie dwa, nie miał dobrej reklamy. Cóż nadmiar też szkodzi. Wystarczy tylko spojrzeć na niektóre polskie, czy zagraniczne gwiazdki. W tym przypadku od przybytku głowa nie boli, tylko mamy sparaliżowaną mimikę. Ale bądźmy szczerzy, ile razy patrzyliśmy na kogoś zazdroszcząc mu gładkiej i jędrnej skóry i łagodnych rysów twarzy. Nie to nie natura zatrzymała czas i proces starzenia, ale botoks, podczas gdy my raczej przypominamy pieska shar pei. Owszem piesek jest słodki, ale my z tymi zmarszczkami już tak słodko nie wyglądamy. Dlatego warto zdecydować się na botoks. Odpowiednio zaaplikowany sprawi, że będziemy wyglądać młodziej, nasza skóra będzie jędrniejsza, ale i świetnie wygładzona. Wpływ na psychikę też jest solidny. Młodszy wygląd, to też mniej kompleksów i większa pewność siebie. Jednak umiar też jest wskazany, a o to na pewno zadba dobry lekarz.

Botoks – leczenie migreny

Botoks ma także zastosowanie w leczeniu przewlekłej migreny. Niestety ta przypadłość dotyczy coraz większej liczny osób. Leczenie farmakologiczne często nie przynosi odpowiednich skutków, a łykanie coraz większej ilości tabletek wcześniej spowoduje wrzody żołądka niż uśmierzy ból. Dlatego warto zdecydować się na botoks. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się nawet do 6 miesięcy, zatem ból migrenowy stanie się przeszłością. Taki zabieg należy wykonać prywatnie i jego koszt szacuje się na poziomie około 2000 zł, zatem to niewielka cena, za tak dużą ulgę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij