O botoksie napisano już wiele, jednak do teraz u większości osób dominuje przeświadczenie, że jedynym celem botoksu jest walka ze zmarszczkami, czy też upływającym czasem. Ale warto tutaj zaznaczyć, że botoks jest także stosowany w leczeniu np. migreny. Nie mniej wygładzi też to i owo. Jednak kluczowy wydaje się też być wybór miejsca, gdzie zostanie wykonany zabieg.

O botoksie słów kilka

Słowo botoks można często usłyszeć. Jednak czym jest on naprawdę? Bo wokół niego narosło już wiele mitów i historii. Zatem do rzeczy. To po prostu toksyna botulinowa, którą produkują beztlenowe bakterie Bacillus botulinus. I właśnie w tym miejscu trzeba obalić mit, gdyż odpowiednio stosowana i w niewielkich ilościach jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, pod warunkiem znalezienia dobrej kliniki, takiej jak http://felknerestetyczna.pl/.

Botoks – dla niej, dla niego, dla każdego

Botoks nie raz, nie dwa, nie miał dobrej reklamy. Cóż nadmiar też szkodzi. Wystarczy tylko spojrzeć na niektóre polskie, czy zagraniczne gwiazdki. W tym przypadku od przybytku głowa nie boli, tylko mamy sparaliżowaną mimikę. Ale bądźmy szczerzy, ile razy patrzyliśmy na kogoś zazdroszcząc mu gładkiej i jędrnej skóry i łagodnych rysów twarzy. Nie to nie natura zatrzymała czas i proces starzenia, ale botoks, podczas gdy my raczej przypominamy pieska shar pei. Owszem piesek jest słodki, ale my z tymi zmarszczkami już tak słodko nie wyglądamy. Dlatego warto zdecydować się na botoks. Odpowiednio zaaplikowany sprawi, że będziemy wyglądać młodziej, nasza skóra będzie jędrniejsza, ale i świetnie wygładzona. Wpływ na psychikę też jest solidny. Młodszy wygląd, to też mniej kompleksów i większa pewność siebie. Jednak umiar też jest wskazany, a o to na pewno zadba dobry lekarz.

Botoks – leczenie migreny

Botoks ma także zastosowanie w leczeniu przewlekłej migreny. Niestety ta przypadłość dotyczy coraz większej liczny osób. Leczenie farmakologiczne często nie przynosi odpowiednich skutków, a łykanie coraz większej ilości tabletek wcześniej spowoduje wrzody żołądka niż uśmierzy ból. Dlatego warto zdecydować się na botoks. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się nawet do 6 miesięcy, zatem ból migrenowy stanie się przeszłością. Taki zabieg należy wykonać prywatnie i jego koszt szacuje się na poziomie około 2000 zł, zatem to niewielka cena, za tak dużą ulgę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ