Jak długo utrzymuje się botoks

Jak długo utrzymuje się botoks?

Botox to popularny zabieg na zmarszczki. Nie daje on jednak trwałych rezultatów. Jak długo pacjent może cieszyć się brakiem zmarszczek?

Gabinety medycyny estetycznej oferują pełną gamę zabiegów skoncentrowanych na walce ze zmarszczkami. Wśród nich znajduje się również botox, inaczej botoks, który służy przede wszystkim do niwelowania zmarszczek pochodzenia mimicznego. To zabieg, w trakcie którego stosowana jest toksyna botulinowa – silna neurotoksyna, która w niewielkich dawkach pozwala jednak na uzyskanie bezpiecznych efektów terapeutycznych w różnych dziedzinach medycyny.

Czym jest botox? Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg? Czy na rezultaty trzeba zaczekać? W końcu, jak długo będzie można się nimi cieszyć?

 

Czym jest botox?

Botox to nazwa handlowa toksyny botulinowej, która wytwarzana jest przez laseczki jadu kiełbasianego. W naturalnych warunkach bytują one w glebie oraz rozwijają się w starych konserwach, kiełbasach, wędlinach.

Toksyna botulinowa ze względu na swoje właściwości od lat stosowana jest w medycynie, między innymi przy leczeniu chorób związanych z nieprawidłowym napięciem mięśniowym.

Używana jest również w gabinetach medycyny estetycznej – głównie w celu likwidacji zmarszczek, ale także w leczeniu nadpotliwości.

 

Kiedy botox daje najlepsze efekty?

Działanie botoksu polega na zablokowaniu przewodnictwa pomiędzy nerwem a mięśniem, co prowadzi do porażenia skurczu mięśnia. Gdy toksyna botulinowa wstrzyknięta jest w mięsień na twarzy, pozwala na likwidację zmarszczek mimicznych, czyli tych, które powstają wskutek ruchu mięśni twarzy podczas marszczenia czoła czy uśmiechu.

Zmarszczki mimiczne mogą być widoczne już na młodej skórze u osób z bogatą mimiką twarzy. Niestety, zapobieganie im i likwidacja z wykorzystaniem kosmetyków nie daje optymalnych efektów, ponieważ nie docierają one do tak głębokich warstw skóry.

Najlepszym rozwiązaniem jest botox – zabieg w gabinecie medycyny estetycznej polegający na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki toksyny botulinowej w zmarszczkę.

 

Botox polecany jest głównie na zmarszczki takie jak:

  • zmarszczki poprzeczne czoła
  • lwie bruzdy – zmarszczki między brwiami
  • zmarszczki palacza – zmarszczki nad górną wargą
  • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki, zmarszczki na dolnej powiece
  • ukośne zmarszczki górnej części nosa
  • bruzdy szyi i dekoltu

 

Kiedy można zauważyć efekty zabiegu?

Botox to zabieg, który jest łatwy, bezpieczny i nie daje nieprzyjemnych dolegliwości. Nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji.

Efekty zabiegu nie pojawiają się jednak od razu – pierwsze zmiany zauważalne są po 3-4 dniach od zabiegu. Pełny efekt jest widoczny po 1-2 tygodniach.

 

Jak długo działa botox?

Medycyna estetyczna pozwala na uzyskanie świetnych wyników w odmładzaniu twarzy, ale należy pamiętać o tym, że jej efekty na ogół nie są trwałe. Z jednej strony to minus, ale z drugiej plus, ponieważ rezultaty zabiegu są odwracalne, co pozwala pacjentowi na powrót do dawnego wyglądu.

Gdy pacjent chce jednak zachować efekt zabiegu, może po prostu wykonać go ponownie, także z małymi zmianami, które pozwolą mu na osiągniecie jeszcze lepszego wyglądu zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami.

Botoks utrzymuje się najczęściej przez czas 3-6 miesięcy po wykonaniu zabiegu. Warto jednak wskazać, że okres ten może różnić się w zależności od pacjenta. Przykładowo, skrócenie efektu może dotknąć osoby, które stosują używki, opalają się na słońcu albo w solarium.

Po tym czasie toksyna botulinowa zaczyna być neutralizowana przez organizm, a połączenie pomiędzy nerwem a mięśniem jest odbudowywane. Efekt wygładzenia zmarszczek zanika stopniowo, aby skóra po jakimś czasie wyglądała znów jak przed zabiegiem.

 

Jak często powtarzać botox?

Jeśli pacjent chciałby znów wygładzić zmarszczki, botox może być zaaplikowany ponownie. Specjaliści w dziedzinie medycyny estetycznej wskazują, że minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi zabiegami powinna wynosić 3 miesiące.

 

Gdzie można zrobić botox?

Obecnie zabieg taki jak botoks jest dostępny w szerokiej gamie gabinetów medycyny estetycznej w całej Polsce. Najlepiej skorzystać z usług renomowanego, godnego zaufania gabinetu z pozytywnymi opiniami pacjentów.

Do skorzystania z oferty zaprasza Klinika Bona Dea z Krakowa, która od lat specjalizuje się w zabiegach medycyny i ginekologii estetycznej w tym w zabiegach wstrzykiwania botoksu.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij