Zima często kojarzy nam się tylko z okresem przeziębień i spadkiem nastroju. Jak zadbać o zdrowie w tym trudnym dla nas czasie

Zima często kojarzy nam się tylko z okresem przeziębień i spadkiem nastroju. Jak zadbać o zdrowie w tym trudnym dla nas czasie?

W okresie jesienno-zimowym placówki medyczne są bardzo oblegane przez chorych pacjentów. To sezon rzeczywiście trudny dla człowieka, ale to także test dla naszej odporności. Z powodu niskiej temperatury, chętniej przesiadujemy w domu pod kocem, mało się ruszamy, a pożywienie nie dostarcza nam cennych witamin i minerałów. Chorujemy częściej i dlatego też częściej potrzebujemy skorzystać z pomocy lekarza.

Kiedy zimna pogoda za oknem daje nam w kość, powinniśmy szczególną uwagę poświęcić dbaniu o nasze zdrowie. Przede wszystkim, starajmy się jeść więcej sezonowych warzyw i owoców. Co więcej, jeśli na dworze pada i jest chłodno wybierajmy się na kilkuminutowe spacery czy ćwiczenia w klubach fitness, zwłaszcza jeśli nasza praca jest siedząca. Jednak najważniejszą kwestią będą regularne badania lekarskie, przede wszystkim te podstawowe do których należą: morfologię krwi, badanie ogólne moczu, cholesterol czy poziom cukru we krwi. Oprócz tego, kobiety powinny regularnie kontrolować swoje zdrowie u ginekologa, wykonując badanie cytologiczne oraz USG piersi. Niestety o profilaktycznych badaniach wielu z nas zapomina, podważa ich konieczność lub nie bada się dostatecznie często. Wielu z nas wciąż nawet nie ma ubezpieczenia zdrowotnego lub narzeka na długie kolejki na wizyty lekarskie. Z tego względu, bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest twoja własna prywatna opieka medyczna.

Bez polisy zdrowotnej ani rusz!

Z każdym rokiem, system opieki medycznej w Polsce działa coraz lepiej. Pamiętajmy jednak, że możemy od razu korzystać z najnowocześniejszego standardu służby zdrowia. Doskonale wiemy, że często na badania okresowe czy wizytę u specjalisty musimy czekać kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Jednak wcale nie musi tak być, ponieważ obecnie możemy wykupić sobie prywatną służbę zdrowia. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne daje nam bardzo dużo korzyści. Wystarczy regularna składka zdrowotna i zyskujemy dostęp do dużego wyboru świadczeń medycznych.

Prywatna opieka medyczna to ogromna oszczędność czasu i w przypadku pilnej pomocy lekarskiej, zapewnia nam natychmiastowy dostęp do konkretnego specjalisty. Oznacza to na przykład szybszą diagnostykę chorób. Dzięki prywatnej polisie zdrowotnej, zyskujemy możliwość konsultacji medycznej, badań diagnostycznych czy zabiegów ambulatoryjnych. Oczywiście, warianty pakietów możemy rozbudowywać. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. W naszym pakiecie ubezpieczeniowym mogą znaleźć się dodatkowo: testy alergiczne i odczulanie, leczenie stomatologiczne. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują także możliwość pomocy związanej z leczeniem powypadkowym, na przykład natychmiastową rehabilitację, a także organizację leczenia szpitalnego na przykład różne warianty ubezpieczeń zdrowotnych w SIGNAL IDUNA.

Choć zdrowie to wartość, którą powinniśmy pielęgnować niezależnie od pory roku, to zdecydowanie jesienią i zimą jesteśmy bardziej narażeni na kłopoty zdrowotne, a także wypadki. Pamiętaj o regularnie wykonywanych badaniach, ochronie zdrowia dzięki odpowiedniej polisie zdrowotnej, a także o rozsądnym odżywianiu i umiarkowanej aktywności fizycznej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij