Jak woda pozwala uzupełnić niezbędne płyny?

Artykuł powstał we współpracy z firmą Freshdrink

Mimo coraz większej świadomości ludzi w dziedzinie zdrowego stylu życia, wciąż bardzo mało osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo ważna jest woda w naszej codzienności. Bardzo często zapomina się o tym, że ciało ludzkie składa się w większości z wody- stanowi ona aż 60% ciała.

Nie dostarczając organizmowi odpowiedniej ilości płynów, spowalniamy jego funkcję, a nawet możemy przyczynić się do powstawania różnorakich zaburzeń w jego funkcjonowaniu.

Może to wydawać się aż dziwne, ale w momencie utraty wody, której ilość można określić jako 1% masy naszego ciała powoduje zmniejszenie wydolności naszych mięśni oraz całego organizmu o nawet 10%.

Dlatego też tak ważne jest, aby w odpowiedni sposób uzupełniać płyny. Oczywiście najlepiej, aby nawadniać organizm czystą, niegazowaną wodą, która zawiera odpowiednio dobrane mikro- i makroelementy.

Dlaczego najlepiej uzupełniać płyny pijąc wodę?

Według obowiązującej obecnie wiedzy, człowiek dziennie traci 2,5 litra wody. Zakłada się, że spożywanie minimum trzech posiłków dziennie dostarcza organizmowi 1 litr wody- wychodzi z tego prosty rachunek: dodatkowo musimy dostarczyć organizmowi przynajmniej 1,5 litra wody dziennie.

Chociaż oczywiście woda ta może być dostarczona w postaci innych płynów, takich jak soki, napoje energetyczne to jedna najlepszym sposobem nawodnienia jest po prostu regularne wypijanie czystej, niegazowej wody. Pozostaje więc pytanie: dlaczego?

Przede wszystkim woda jest naturalnym płynem i w zasadzie jedynym, który jest niezbędny do funkcjonowania naszego organizmu. W przeciwieństwie do innych płynów nie zawiera żadnych niepotrzebnych dodatków, a przede wszystkim cukru, który w nadmiarze występuje we wszystkich napojach dostępnych w sklepach, po które tak chętnie sięgamy. Z tego powodu czysta woda powinna stanowić pomiędzy 50, a 80 procent ilości płynów, których codziennie przyjmujemy.
 
Warto także podkreślić, że picie naturalnej wody przyspiesza procesy trawienne, ale także co bardzo ważne, pita przed posiłkiem zmniejsza łaknienie, co jest doskonałym sposobem na zmniejszenie ilości przyjmowanego pokarmu, a więc jest jednym ze sposobów na zdrowe odchudzanie bez efektu jojo. Dodatkowo, przyjmowanie dużej ilości wody wspomaga usuwanie z ciała toksyn. 

Jak widać więc, odpowiednie uzupełnianie płynów w naszym organizmie powinno więc odbywać się przy pomocy naturalnej wody. Warto na to zwrócić uwagę szczególnie w miejscach, w których choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, tracimy o wiele szybciej wodę z naszego organizmu. 

Miejsca, w których szczególnie nie wolno zapominać o wodzie

Wydawać by się mogło, że odpowiednie uzupełnianie płynów jest konieczne w każdym miejscu i o każdym czasie. Warto jednak podkreślić, że są miejsca w których dbanie o odpowiednie nawadnianie organizmu jest szczególnie ważne. Do tego typu miejsc należą wszelkie duże obiekty i budynki, w których obecnie większość z nas pracuje.

Wyposażone w klimatyzację dla zwiększenia komfortu pracowników sprawiają jednak, że powietrze, w którym większość z nas przebywa po nawet osiem godzin dziennie jest przesuszone, co sprawia, że nasz organizm odwadnia się o wiele szybciej.

Szczególnie zauważalne jest to latem, kiedy to woda z organizmu zwyczajowo ulatnia się szybciej, a w przypadku przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, człowiek może tracić wodę nawet kilka razy szybciej.

Dlatego też w większości biurowców  i firm skupiających dużą ilość ludzi na małej powierzchni, pojawia się coraz częściej bezpłatna woda dla pracowników, klientów czy innego rodzaju kontrahentów.
 

Niezbędna na spotkaniach zorganizowanych- woda dla każdego!

Warto podkreślić także fakt, że zapewnienie dostępu do wody jest bardzo ważne w momencie organizowania większych spotkań, eventów czy konferencji. Zamawiana woda na targi, na duże spotkania biznesowe czy na eventy rozrywkowe nie dziwi już nikogo.

Brak dostępu do wody czy innego rodzaju napojów w obecnych czasach stawia w złym świetle organizatora danego wydarzenia oraz co powinno być kluczowe, może sprawić, że frekwencja na danym spotkaniu będzie o wiele mniejsza niż wcześniej zakładano.

Z tego powodu nie warto oszczędzać na wodzie, a zamówić jej odpowiednią ilość albo w hurtowni albo skorzystać ze specjalnych firm, które dostarczają wodę pitną do biurowców czy właśnie na różnego rodzaju wydarzenia. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij