Zadbajmy o serce

Serce to centrum naszego organizmu, mówimy przecież o jednym z najważniejszych organów, dzięki któremu jesteśmy w stanie żyć. W momencie, gdy dochodzi do zaniedbania serca, mogą pojawić się problemy, które z czasem nasilą się i będziemy jeszcze bardziej wszystko odczuwać. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zła kondycja serca jest bardzo często spowodowana niedbałym trybem życia.

Mała aktywność fizyczna, nadwaga, ciągłe życie w stresie oraz nałogi i używki, to najczęściej wymieniane czynniki, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie serca. Dbałość o serce jest więc ważna, ponieważ tylko przy odpowiedniej kontroli narządu, jesteśmy w stanie wykluczyć wszystkie stany chorobowe, jakie mogą dotknąć naszego organizmu. Jeśli cierpimy na nadciśnienie tętnicze, mamy problemy ze złogami znajdującymi się w tętnicach, to na pewno nie jest to dla nas dobra informacja. Złogi są bardzo niebezpieczne, ponieważ mogą one w każdej chwili zamienić się w postępującą miażdżycę, co doprowadzi w ostateczności do zatoru, czego skutkiem będzie zatrzymanie akcji serca.

Poważne problemy

Organ jest również bardzo podatny na zapalenia bakteryjne, wirusowe, wady wrodzone, zaburzenia rytmu pracy, a nawet na nowotwory, które prowadzą ostatecznie do śmierci człowieka. Większość zaburzeń związanych z nieprawidłową pracą serca prowadzi nieuchronnie do zapaści, śpiączki lub śmierci, dlatego powinniśmy już dzisiaj sprawdzić stan naszego serca.

Jeśli chcemy poprawić działanie najważniejszego organu w naszym ciele, to powinniśmy spać odpowiednią ilość godzin oraz unikać stresujących chwil, ponieważ im większy wskaźnik stresu, tym większa szansa na to, że nasze serce pewnego dnia tego nie wytrzyma i odmówi nam posłuszeństwa. Jeśli chcemy na poważnie zająć się naszym sercem, to z pewnością dieta może okazać się trafionym rozwiązaniem. Zmiana sposobu odżywiania i porzucenie tłustych mięs na rzecz zielonych warzyw, na pewno wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu, nie tylko samego serca.

Zdrowy tryb życia poprawia kondycje serca

Zdrowe jedzenie, wpływa na cały układ krążenia, dzięki czemu krew jest o wiele lepiej transportowana do najważniejszych organów. Dobre odżywianie i unikanie złego cholesterolu pozwala na uniknięcie choroby wieńcowej.

Warto do codziennego menu wprowadzić między innymi kieliszek czerwonego wina, ponieważ wpływa to na lepszą ochronę serca. Jeśli chcemy zadbać o nasze serce, to powinniśmy jeść sporo owoców, zwłaszcza tych, które zawierają w sobie dużą ilość antyoksydantów. W ten sposób pozbywamy się wolnych rodników, co zapewnia lepszą ochronę dla całego organizmu. Antyutleniacze są potrzebne, zamiast pić zwykłą herbatę warto przerzucić się na jej zieloną odmianę, jest ona o wiele zdrowsza, dla naszego serca a dodatkowo pozwala nam oczyścić organizm z różnego rodzaju toksyn.

Więcej ruchu

Jeśli chcemy, aby serce pracowało jak najdłuższej, to powinniśmy uprawiać sport. Bieganie czy też szybkie chodzenie jest w stanie poprawić częstotliwość pracy serca, a co za tym idzie przedłużyć jego działanie, pod wpływem wysiłku fizycznego zwiększa się przekrój naczyń krwionośnych, dzięki czemu organ jest właściwie zasilany przez krew.

Dbałość o serce to nie tylko sam sport, musimy pozbyć się wszystkich używek, które są dla nas szkodliwe. Papierosy, alkohol z tego wszystkiego musimy zrezygnować, ponieważ tylko w taki sposób ochronimy mięsień sercowy przed zawałem. Unikajmy środowiska, gdzie ludzie nałogowo palą, ponieważ bierne palenie również może zaszkodzić naszemu sercu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij