Rowerem przez miasto – jak aktywnie spędzić dzień w miejskiej dżungli?

Duże miasta charakteryzują się tym, że bez samochodu lub komunikacji miejskiej bardzo trudno jest się przemieszczać. Wiele osób jednak stara się wplatać w swoje życie trochę aktywności fizycznej. Najlepszym przykładem tego są oczywiście rowery. Jednak jak po dużym mieście poruszać się rowerem?

Weźmy na przykład Warszawę, aby dostać się z centrum do podwarszawskich miejscowości czy dzielnic na obrzeżach, gdzie głównie zamieszkują ludzie to trzeba pokonać kilkanaście kilometrów.

Dobrym pomysłem mogłoby być wypożyczenie roweru. Warszawa jednak to miasto ogromne i funkcjonują tutaj zarówno wypożyczalnie prywatne, jak choćby ta: http://wygodnyrower.pl/pl/wypozyczalnia-rowerow-warszawa, jak i jest ogólny dostęp do miejskich rowerów.

Rowery miejskie

Dlatego też wymyślono znakomity sposób i zastosowano rowery miejskie. Warszawa jest pionierem w tym rozwiązaniu. Na czym właściwie rowery miejskie polegają?

Chodzi o to, że po całym mieście są rozmieszczone liczne punkty rowerowe. Z nich możemy wypożyczyć rower i oddać go w dowolnym innym miejscu do punktu rowerowego.

Wystarczy nam dowód osobisty i podanie swoich danych a dzięki temu rozwiązaniu problemem już nie będzie wypożyczenie roweru. Warszawa staje się miastem coraz bardziej przyjaznym rowerzystom, jeśli chodzi o dojazdy we wszelkie miejsca.

Od niedawna możemy połączyć dojazd do szkoły czy pracy w podróż komunikacją miejską i jazdę rowerem – na pewno poczujemy się dzięki temu lepiej a nasza sylwetka i zdrowie tylko na tym zyskają.

Wycieczki rowerowe w mieście

Mieszkając w dużym mieście mamy nawet więcej rozwiązań jeśli chodzi o aktywne spędzanie czasu, niż to jest w przypadku mniejszych miast. Możemy wybrać się do parków a ponadto w miastach znajduje się całe mnóstwo ścieżek rowerowych. Dobrym pomysłem tu będzie wypożyczenie roweru.

Warszawa ponownie jest tu znakomitym przykładem. Jest to miasto w którym znakomicie działa system wypożyczalni a prawdziwą wygodą są rowery miejskie. Warszawa jako pierwsza w Polsce wprowadziła tego typu rozwiązanie.

Dzięki temu możemy zorganizować sobie wycieczkę po Warszawie rowerem i nie musimy martwić się co zrobić z rowerem. Można z jednego miejsca do drugiego pojechać, zostawić rower w punkcie rowerowym i po powrocie ponownie wynająć rower.

System ścieżek rowerowych jest znakomicie rozbudowany i dojedziemy rowerem praktycznie wszędzie a przy większym kilometrażu jaki trzeba pokonać, mamy możliwość przewozu roweru środkami komunikacji miejskiej.

Rekreacja w wielkim mieście

Warszawa to oczywiście wielka metropolia, jednak znajdziemy miejsca, w które warto się udać aby odpocząć. Wycieczka rowerowa będzie idealnym pomysłem – podróż nadwiślańskimi ścieżkami rowerowymi czy wyjazd za miasto i skorzystanie z uroków pięknych, podwarszawskich miejscowości – to wszystko zapełni nam wolny czas podczas weekendu czy urlopu.

Leśne ścieżki połączone z dobrze rozbudowanymi trasami rowerowymi stanowią ciekawą alternatywę do spędzenia aktywnie czasu w dobie podróżowania samochodem i komunikacją miejską, siedzącego trybu życia i pracowania od rana do wieczora.

Nie masz roweru? Żaden problem

Brak własnego roweru nie musi stanowić problemu, w końcu mamy XXI i bardzo dobrym pomysłem jest wypożyczenie roweru. Warszawa to duże miasto, w którym wypożyczalni jest całe mnóstwo, ale poza tym działa sieć rowerów miejskich.

Na krótką metę, jeśli na przykład w Warszawie jesteśmy tylko na jakiś czas, jest to na pewno opłacalne. Wypożyczenie roweru nie będzie dużo kosztowało, jednak jeśli mieszkamy na stałe w Warszawie i chcemy rozpocząć aktywny tryb życia, w czym bardzo pomoże nam właśnie rower, to warto jest zainwestować w swój rower. Wiele firm oferuje sprzedaż online i możliwość wyboru większego niż w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich jest choćby ta: http://wygodnyrower.pl/pl/rowery-miejskie.

Dzięki temu na dłuższą metę zaoszczędzimy sporo pieniędzy, a zawsze warto jest mieć swój prywatny rower, który znamy i o który będziemy dbać. Dodatkowo przyzwyczajenie do jednego roweru da nam komfort jazdy i dużo większą wygodę, a zmienianie roweru ciągle będzie po prostu niewygodne.

Wiadomo też, że sami dużo lepiej dostosujemy rower do swoich potrzeb a rowery miejskie mogą być dla nas niezbyt wygodne i dość sztywne podczas jazdy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij