Duże miasta charakteryzują się tym, że bez samochodu lub komunikacji miejskiej bardzo trudno jest się przemieszczać. Wiele osób jednak stara się wplatać w swoje życie trochę aktywności fizycznej. Najlepszym przykładem tego są oczywiście rowery. Jednak jak po dużym mieście poruszać się rowerem?

Weźmy na przykład Warszawę, aby dostać się z centrum do podwarszawskich miejscowości czy dzielnic na obrzeżach, gdzie głównie zamieszkują ludzie to trzeba pokonać kilkanaście kilometrów.

Dobrym pomysłem mogłoby być wypożyczenie roweru. Warszawa jednak to miasto ogromne i funkcjonują tutaj zarówno wypożyczalnie prywatne, jak choćby ta: http://wygodnyrower.pl/pl/wypozyczalnia-rowerow-warszawa, jak i jest ogólny dostęp do miejskich rowerów.

Rowery miejskie

Dlatego też wymyślono znakomity sposób i zastosowano rowery miejskie. Warszawa jest pionierem w tym rozwiązaniu. Na czym właściwie rowery miejskie polegają?

Chodzi o to, że po całym mieście są rozmieszczone liczne punkty rowerowe. Z nich możemy wypożyczyć rower i oddać go w dowolnym innym miejscu do punktu rowerowego.

Wystarczy nam dowód osobisty i podanie swoich danych a dzięki temu rozwiązaniu problemem już nie będzie wypożyczenie roweru. Warszawa staje się miastem coraz bardziej przyjaznym rowerzystom, jeśli chodzi o dojazdy we wszelkie miejsca.

Od niedawna możemy połączyć dojazd do szkoły czy pracy w podróż komunikacją miejską i jazdę rowerem – na pewno poczujemy się dzięki temu lepiej a nasza sylwetka i zdrowie tylko na tym zyskają.

Wycieczki rowerowe w mieście

Mieszkając w dużym mieście mamy nawet więcej rozwiązań jeśli chodzi o aktywne spędzanie czasu, niż to jest w przypadku mniejszych miast. Możemy wybrać się do parków a ponadto w miastach znajduje się całe mnóstwo ścieżek rowerowych. Dobrym pomysłem tu będzie wypożyczenie roweru.

Warszawa ponownie jest tu znakomitym przykładem. Jest to miasto w którym znakomicie działa system wypożyczalni a prawdziwą wygodą są rowery miejskie. Warszawa jako pierwsza w Polsce wprowadziła tego typu rozwiązanie.

Dzięki temu możemy zorganizować sobie wycieczkę po Warszawie rowerem i nie musimy martwić się co zrobić z rowerem. Można z jednego miejsca do drugiego pojechać, zostawić rower w punkcie rowerowym i po powrocie ponownie wynająć rower.

System ścieżek rowerowych jest znakomicie rozbudowany i dojedziemy rowerem praktycznie wszędzie a przy większym kilometrażu jaki trzeba pokonać, mamy możliwość przewozu roweru środkami komunikacji miejskiej.

Rekreacja w wielkim mieście

Warszawa to oczywiście wielka metropolia, jednak znajdziemy miejsca, w które warto się udać aby odpocząć. Wycieczka rowerowa będzie idealnym pomysłem – podróż nadwiślańskimi ścieżkami rowerowymi czy wyjazd za miasto i skorzystanie z uroków pięknych, podwarszawskich miejscowości – to wszystko zapełni nam wolny czas podczas weekendu czy urlopu.

Leśne ścieżki połączone z dobrze rozbudowanymi trasami rowerowymi stanowią ciekawą alternatywę do spędzenia aktywnie czasu w dobie podróżowania samochodem i komunikacją miejską, siedzącego trybu życia i pracowania od rana do wieczora.

Nie masz roweru? Żaden problem

Brak własnego roweru nie musi stanowić problemu, w końcu mamy XXI i bardzo dobrym pomysłem jest wypożyczenie roweru. Warszawa to duże miasto, w którym wypożyczalni jest całe mnóstwo, ale poza tym działa sieć rowerów miejskich.

Na krótką metę, jeśli na przykład w Warszawie jesteśmy tylko na jakiś czas, jest to na pewno opłacalne. Wypożyczenie roweru nie będzie dużo kosztowało, jednak jeśli mieszkamy na stałe w Warszawie i chcemy rozpocząć aktywny tryb życia, w czym bardzo pomoże nam właśnie rower, to warto jest zainwestować w swój rower. Wiele firm oferuje sprzedaż online i możliwość wyboru większego niż w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich jest choćby ta: http://wygodnyrower.pl/pl/rowery-miejskie.

Dzięki temu na dłuższą metę zaoszczędzimy sporo pieniędzy, a zawsze warto jest mieć swój prywatny rower, który znamy i o który będziemy dbać. Dodatkowo przyzwyczajenie do jednego roweru da nam komfort jazdy i dużo większą wygodę, a zmienianie roweru ciągle będzie po prostu niewygodne.

Wiadomo też, że sami dużo lepiej dostosujemy rower do swoich potrzeb a rowery miejskie mogą być dla nas niezbyt wygodne i dość sztywne podczas jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ