Przegląd ulubionych oczyszczaczy powietrza Polaków w 2019

Przegląd ulubionych oczyszczaczy powietrza Polaków w 2019

Ilość oczyszczaczy powietrza dostępnych na polskim rynku nieustannie się zwiększa. Ich jakość oraz opłacalność bywają różne, dlatego niektóre urządzenia są kupowane często, a inne trochę rzadziej. Prezentujemy pięć oczyszczaczy powietrza, cieszących się teraz wśród konsumentów największym zainteresowaniem.

Xiaomi Air Purifier 2S

Przegląd ulubionych oczyszczaczy powietrza Polaków w 2019

Xiaomi Air Purifier 2s, www.wybierzoczyszczacz.pl

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2S to udoskonalona wersja popularnego oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 2. Nowy wariant został wzbogacony o wyświetlacz OLED, dzięki któremu sprawdzenie aktualnego stanu powietrza i trybu pracy oczyszczacza nie wymaga już otwierania aplikacji mobilnej. Ocena jakości powietrza jest dokładniejsza, gdyż czujnik na podczerwień zastąpiono sensorem laserowym. Według Wybierzoczyszczacz.pl ten model oraz wydajniejszy oczyszczacze tej serii znalazły się na wysokich miejscach w rankingu oczyszczaczy ze względu na ich atrakcyjny stosunek jakości do ceny.

Sposób oczyszczania powietrza pozostał natomiast ten sam. Wewnątrz oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 2S znajduje się filtr cylindryczny, złożony z filtra wstępnego, węglowego oraz HEPA. Zużyty można zastąpić takim samym filtrem (niebieskim), filtrem ze specjalną powłoką antybakteryjną (fioletowym) lub filtrem zawierającym większą ilość węgla aktywnego (zielonym). Wydajność również jest taka sama jak wcześniej (310 m³/h), odpowiednia dla 38 m².

Sympatycy oczyszczaczy powietrza marki Xiaomi jako istotną zaletę traktują możliwość sterowania urządzeniem za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Daje ona użytkownikowi dość dużą swobodę, ponieważ pozwala np. samodzielnie ustalić przy jakim stężeniu zanieczyszczeń sprzęt ma zwiększyć tempo filtracji i jaka prędkość obrotów będzie odpowiednia.

Klarta Stor

Przegląd ulubionych oczyszczaczy powietrza Polaków w 2019

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor White, www.wybierzoczyszczacz.pl

Klarta Stor to oczyszczacz powietrza polskiej marki, który zadebiutował na rynku w sezonie smogowym 2018/2019. Jest to sprzęt wyróżniający się znakomitą wydajnością (580 m³/h), który da sobie radę w pomieszczeniach o powierzchni nawet 72 m². Na tle innych oczyszczaczy wyróżnia się też wyjątkową estetyką. Firma Klarta od początku przywiązywała dużą wagę do designu swoich urządzeń, oferując oczyszczacze powietrza w kilku wersjach kolorystycznych. Klartę Stor można nabyć w kolorze białym, czarnym i złotym.

Urządzenie zapewnia wysoką dokładność filtracji, gdyż powietrze oczyszczane jest przez filtr wstępny, filtr węglowy i HEPA, których pracę wspiera jonizator. Wbudowany czujnik pyłu zawieszonego PM2,5 pozwala na działanie w trybie automatycznym, a także umożliwia użytkownikowi kontrolę jakości powietrza. Nie bez znaczenia jest fakt, że wszystkie te zalety idą w parze z atrakcyjną ceną, co czyni Klartę Stor jednym z najbardziej opłacalnych oczyszczaczy powietrza na rynku.

Ideal AP 30

Przegląd ulubionych oczyszczaczy powietrza Polaków w 2019

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 30, www.wybierzoczyszczacz.pl

Ideal AP 30 jest jedną z propozycji polskiej marki Opus. To oczyszczacz przeznaczony do pokojów o powierzchni 41 m² (jego wydajność to 330 m³/h). Został wyposażony w filtr wstępny, węglowy i HEPA, których pracę wspierają powłoka antybakteryjna i jonizator, tak więc skutecznie rozwiązuje problem smogu i radzi sobie z innymi rodzajami zanieczyszczeń powietrza.

Oczyszczacz Ideal AP 30 jest w stanie samodzielnie dostosować swoje ustawienia do jakości powietrza oraz pory dnia, ponieważ znalazły się w nim czujnik zanieczyszczeń i światła. Na komfort użytkowania sprzętu pozytywnie wpływa obecność wskaźnika stanu powietrza oraz pilota umożliwiającego sterowanie oczyszczaczem na odległość.

Sharp KC-G60EUW

Przegląd ulubionych oczyszczaczy powietrza Polaków w 2019

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, Sharp KC-G60EUW, www.wybierzoczyszczacz.pl

Sharp KC-G to jedna z najnowszych serii oczyszczaczy japońskiego producenta, wyposażonych w funkcję nawilżania powietrza. Podobnie jak w starszych urządzeniach marki Sharp wewnątrz oczyszczacza znajdziemy filtry wstępny, filtr HEPA, filtr węglowy oraz jonizator powietrza, które doskonale radzą sobie z różnymi rodzajami zanieczyszczeń. Model KC-G60EUW to najwydajniejsze urządzenie z tej linii, zgodnie z przelicznikiem serwisu Wybierzoczyszczacz.pl zdolne do pracy w pomieszczeniu o powierzchni 51 m². Wysoka wydajność oczyszczania (408 m³/h) idzie tu w parze z wysoce efektywnym nawilżaniem powietrza (do 630 ml/h). Alternatywą do oczyszczaczy powietrza z nawilżaczem jest osobny nawilżacz, więcej informacji oraz popularne nawilżacze w tym artykule https://wybierzoczyszczacz.pl/poradniki/nawilzacze-powietrza/.

Nie są to jedyne zalety, które sprawiały, że wiele osób poszukujących dobrego oczyszczacza z nawilżaczem zdecydowało się na wybór właśnie tego sprzętu. Ważną zaletę urządzenia stanowi zdolność do inteligentnej pracy z uwzględnieniem wielu parametrów powietrza oraz pory dnia. Sharp KC-G60EUW został wyposażony w czujniki pyłu PM2,5, kurzu, nieprzyjemnego zapachu, temperatury i wilgotności, a także w czujniki światła i ruchu. Na uwagę zasługują też funkcje dodatkowe urządzenia. Znalazł się tu m.in. nawiew kierunkowy, pozwalający odświeżyć odzież lub inne tkaniny przy pomocy intensywnego strumienia jonów, jak również znany ze starszych urządzeń Sharpa Ion Shower, czyli program służący optymalnemu przygotowaniu pomieszczeń do snu.

LIFAair LA502

Przegląd ulubionych oczyszczaczy powietrza Polaków w 2019

Oczyszczacz powietrza z zwiększoną ilością węgla LIFAair LA503, www.wybierzoczyszczacz.pl

LIFAair LA503 to najdroższy oczyszczacz powietrza w naszym zestawieniu, lecz jego cena idzie w parze z licznymi zaletami, dlatego urządzenie cieszy się sporą popularnością. Dobra wydajność (450 m³/h) pozwala polecić go do pomieszczeń o wielkości 56 m². Sprzęt wyposażony jest w filtr wstępny, węglowy oraz HEPA, przy czym waga węgla aktywnego wynosi tu aż 3,5 kg, dzięki czemu LIFAair LA503 jest w stanie przez długi czas dokładnie oczyszczać powietrze ze szkodliwych gazów. Oczyszczacz ze względu na duża wydajność będzie odpowiedni również dla alergików o czym opisuje autor na blogu https://niebojsmoga.pl. Zwiększona ilość węgla aktywnego będzie skutecznie obniżała lotne związki organiczne oraz nieprzyjemne zapachy.

Oczyszczacz zsynchronizowany jest ze stacją pomiarową, wyposażoną w czujniki pyłu zawieszonego PM2,5, lotnych związków organicznych i dwutlenku węgla. Sam oczyszczacz ma wbudowane mierniki temperatury i wilgotności. LIFAair LA503 to urządzenie sterowane za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Wyróżnia się także pod względem dokładnej oceny stopnia zużycia filtra, ponieważ w przeciwieństwie do większości oczyszczaczy uwzględnia nie tylko czas pracy, ale i stopień zanieczyszczenia powietrza.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij