Mitem jest to, że panowie nie troszczą się o wygląd. Coraz częściej kosmetyki męskie zajmują dużo miejsca na łazienkowych półkach i są bardzo zróżnicowane. Producenci zauważyli ten trend i co najważniejsze dostosowali i formuły, i składniki do wymagań skóry, jej charakteru oraz oczekiwań panów. To sprawia, że męskie serie świetnie pachną, są lekkie i wyjątkowo aktywne, ponieważ panowie potrzebują zupełnie innej pielęgnacji niż kobiety.

Specyfika męskiej skóry

Skóra panów jest zdecydowanie grubsza i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. To pozwala jej lepiej radzić sobie na co dzień. Z drugiej strony pojawiające się zmarszczki są głębsze i bardziej widoczne. Ze względu na wzmożoną produkcję łoju panowie często mają problemy z zaskórnikami, trądzikiem czy zapaleniami skóry. Poza tym jest ona narażona na podrażnienia związane z codziennym goleniem oraz ekspozycją na słońce czy mróz.

Męska skóra ma większą zawartość elastanu i kolastyny, a dzięki temu wolniej się starzeje, z drugiej strony pojawiające się zmarszczki są zdecydowanie głębsze i bardziej wyraźne. Kosmetyki męskie powinny więc na te potrzeby odpowiedzieć. Codzienna pielęgnacja dedykowana panom to zestaw podstawowych preparatów. Żel do mycia nie może przesuszać naskórka, a obowiązkowym produktem musi być nawilżający krem o lekkiej strukturze i doskonałej wchłanialności.

Co na twarz?

Kosmetyki męskie do twarzy to przede wszystkim preparaty związane z goleniem. Warto wybierać lekkie mleczka lub emulsje, które działają odkażająco i łagodzą wszelkie podrażnienia i pozwolą zachować odpowiednie pH skóry. Najlepiej, gdy w ich składzie znajdą się substancje nawilżające, łagodzące i ochronne oraz zmiękczające. Warto zadbać o wysoką ochronę przeciwsłoneczną oraz działanie antyłojotokowe. Dodatkowo męską skórę trzeba wspierać w okolicach oczu. Tu preparaty powinny mieć działanie przeciwzmarszczkowe i rozjaśniające worki pod oczami oraz nawilżające.

Niezwykle ważnymi na półce pod prysznicem będą kosmetyki męskie do włosów. Panowie z racji nadprodukcji łoju bardzo często zmagają się z przetłuszczaniem się włosów oraz łupieżem. Dedykowane kosmetyki nie tylko świetnie pachną, ale również pozwalają zadbać o piękny i zdrowy wygląd. Co ważne bardzo często zawierają składniki zmniejszające wypadanie włosów i tworzenie się nieatrakcyjnych zakoli.

Męska pielęgnacja to odpowiadanie na potrzeby skóry, która wymaga dedykowanych serii kosmetyków, by zachować zdrowie i odpowiedni wygląd na długo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ