Na jakie badania skieruje Cię Twój pracodawca?

Z pewnością każdy kto przyjmował się do pracy zdaje sobie sprawę z tego, że będzie musiał przejść odpowiednie badania. Jest to bardzo ważne aby uzyskać właściwe zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy na danym stanowisku, w przeciwnym razie nie będziemy mogli uczęszczać do pracy. Zatem na jakie badania lekarskie może skierować nas nasz pracodawca?

Branża gastronomiczna

Zdrowie i medycyna to bardzo ważne dziedziny naszego życia, jednak wciąż wiele osób nie posiada odpowiedniej wiedzy na dane tematy. Warto pamiętać, iż przydają się one zwłaszcza w przypadku gdy przyjmujemy się do pracy. To właśnie wtedy wykonujemy liczne badania zlecone przez pracodawcę. Od ich wyniku zależy czy będziemy mogli procować na danym stanowisku. Jest to bardzo istotne dlatego warto odpowiednio wcześniej wiedzieć, na jakie badania może nas skierować nasz przyszły pracodawca.

Bardzo dużo osób w ostatnim czasie pracuje w branży gastronomicznej. Jeżeli również i my planujemy zatrudnić się w tej branży niezbędne będzie posiadanie książeczki sanepidowskiej. Jest to dokument, bez którego praktycznie nie znajdziemy żadnej pracy w tej branży. Warto pamiętać, iż pomimo tego, że posiadamy tego typu książeczkę nasz pracodawca może nas wysłać także na dodatkowe badania, w zależności od stanowiska pracy na którym będziemy pracować. Przede wszystkim mogą to być badania na nosicielstwo różnych chorób. Także wielu pracodawców zleca wykonanie badań płuc.

Warto pamiętać, iż tego typu badania są niezbędne w szczególności podczas pracy w branży gastronomicznej. Jednak powinniśmy pamiętać także o tym, iż należy je wykonać również w przypadku gdy chcemy pracować w służbie zdrowia. Podczas wykonywania tego typu obowiązków nieustannie mamy kontakt z drugim człowiekiem, z tego powodu nasz pracodawca musi mieć pewność, iż jesteśmy w 100% zdrowi oraz zdolni do wykonywania określonej pracy.

Coraz bardziej popularny transport

Popularnym zawodem w ostatnim czasie jest także zawód kierowcy. Coraz więcej osób decyduje się na pracę w tej branży, ponieważ jest z reguły dobrze płatna. Warto pamiętać, iż aplikując na tego typu stanowisko musimy liczyć się z tym, iż nasz pracodawca także wyśle nas na badania. Jedne z najważniejszych badań to badania wzroku, ponieważ kierowca powinien dokładnie widzieć drogę przed sobą. W przeciwnym razie może spowodować zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Warto wiedzieć, iż kierowcy pracujący w branży gastronomicznej także powinni mieć wykonane dodatkowe badania jak wspomniane wcześniej osoby z gastronomii.

Służby mundurowe

Z kolei w przypadku służb mundurowych pracodawca może nas wysłać przede wszystkim na badania psychologiczne oraz sprawnościowe. Są to bardzo istotne badania w tym przypadku, ponieważ każda osoba pełniąca taką funkcję powinna być poczytalna oraz w pełni sprawna, aby w momencie zagrożenia życia lub zdrowia innego człowieka mogła zainterweniować. Ponadto sprawność przydaje się także w codziennej pracy.

Warto pamiętać, iż decydując się na pracę zarobkową niezależnie na jakim stanowisku, zawsze pracodawca będzie zmuszony zlecić nam odpowiednie badania. Dzięki temu zyska pewność, iż podczas wykonywania pracy na wybranym stanowisku nic nam się nie stanie oraz obowiązki, które nam powierzy nie będą zagrażały naszemu zdrowiu oraz życiu. Dlatego przed przyjęciem się do pracy warto pamiętać o tym, iż często zanim rozpoczniemy naszą pracę na wybranym przez nas uprzednio stanowisku powinniśmy udać się do odpowiedniego specjalisty z zakresu prawa pracy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij