Jak znaleźć dobrego stomatologa w Warszawie Na co zwrócić uwagę

Jak znaleźć dobrego stomatologa w Warszawie? Na co zwrócić uwagę?

Wizyta w gabinecie stomatologicznym często napawa nas obawami i lękiem związanymi z wizją bolesnych zabiegów dentystycznych. Jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie, bowiem rozwój medycyny oraz wprowadzenie nowoczesnych metod leczenia są gwarancją bezpieczeństwa i komfortu pacjentów zasiadających na fotel stomatologiczny. Jednym z problemów z jakim najczęściej zmagają się pacjenci jest znalezienie dobrego i godnego zaufania dentysty. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę w tej kwestii?

Czym kierować się przy wyborze kliniki stomatologicznej?

Zgodnie z aktualnymi danymi w Warszawie zlokalizowanych jest kilkadziesiąt gabinetów dentystycznych, co bez wątpienia może utrudniać podjęcie ostatecznej decyzji. Nie mniej jednak, dokonując wyboru odpowiedniej placówki przede wszystkim należy skupić się na doborze specjalizacji lekarza stomatologa do naszych potrzeb. Pedodonta, endodonta, periodontolog, ortodonta oraz protetyk – tak właśnie prezentują się główne specjalizacje dentystów. Dla przykładu, jeżeli zmagamy się z próchnicą co wymaga podjęcia leczenia kanałowego to wówczas udać powinniśmy się do endodonty, a w przypadku chęci założenia stałego aparatu do ortodonty a uzupełnienia ubytków zębowych do protetyka. Nierzadko zdarza się tak, że dentysta w trakcie pierwszej wizyty, po dokonaniu oceny problemu kieruje swojego pacjenta do innego specjalisty, który podejmie się właściwego leczenia.
Kolejnym czynnikiem jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze dobrego dentysty jest jakość wykonywanych usług oraz cennik. Gabinet dentystyczny powinien być profesjonalnie wyposażony, oprócz fotela i podstawowych narzędzi nie może zabraknąć w nim także pantogramu przeznaczonego do wykonywania zdjęć rentgenowskich, które są niezbędnym elementem diagnostyki. W renomowanych palcówkach oprócz pantogramu znajduje się także tomograf komputerowy CBCT 3D. Dodatkowo w gabinecie oprócz dentysty pracować powinna także asystentka lub higienistka stomatologiczna, której obecność usprawni i ułatwi pracę stomatologowi.

Sprawdź opinie innych pacjentów!

Chyba nie ma lepszej rekomendacji niż rzetelne oceny innych pacjentów. Dlatego też, jeżeli zdecydujesz się na konkretny gabinet dentystyczny pamiętaj o tym by uprzednio zapoznać się z opiniami osób, które korzystały już z usług danego specjalisty. W tym celu najprostszym sposobem będzie przeprowadzenie wywiadu wśród znajomych lub skorzystanie z wyszukiwarki internetowej, istnieje wiele forum tematycznych, gdzie pacjenci chętnie wymieniają się własnymi doświadczeniami.

Artykuł powstał przy pomocy firmy Medykus.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij