Jak pomóc sobie w leczeniu? Recall Healing w praktyce

Jak pomóc sobie w leczeniu? Recall Healing w praktyce

Czy spotkałeś się kiedyś z pojęciem „uzdrawianie biologią”? Zastanawiałeś się, co ono może oznaczać oraz czy możesz odnieść jakąś korzyść, interesując się tym zagadnieniem? Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje na temat tej koncepcji. Będą one przydatne zarówno dla osób poszukujących pomocy w chorobie, jak i dbających o swoje zdrowie i ogólny dobrostan w ramach profilaktyki.

Na czym opiera się uzdrawianie przez świadomość?

Wiele osób twierdzi, że „rzeczy nienazwane nie istnieją” oraz że „znalezienie źródeł problemu to połowa drogi do jego rozwiązania”. W takie myślenie zdecydowanie wpisuje się koncepcja totalnej biologii. Warsztaty w domach zdrowienia w dużej mierze skupiają się właśnie na uzyskaniu wglądu w siebie, poznawaniu i nazywaniu swoich emocji oraz rozumieniu swoich dawnych przeżyć i wpływu, jaki mają one na dzisiejsze funkcjonowanie.

W myśl tej teorii wszystkie choroby mają bowiem swoje źródło w jakichś trudnych, intensywnych sytuacjach, które na danym etapie życia były dla człowieka zbyt ciężkie, by był on w stanie sobie z nimi samodzielnie poradzić. W takich momentach mózg „uwalnia się” od tych kłopotów, kierując je do poszczególnych organów lub komórek, a sam nadal koncentruje się jedynie na tym, by zapewnić człowiekowi możliwość przeżycia.

Uzdrawianie biologią – człowiek jako całość

Podstawową rzeczą, która odróżnia prezentowaną koncepcję od medycyny konwencjonalnej, jest holistyczne spojrzenie na człowieka. W przeciwieństwie do analizowania budowy strukturalnej czy funkcji pojedynczych narządów, tkanek bądź nawet komórek, tutaj widzi się każdą osobę jako integralną całość. Oznacza to, że stan chorobowy nie dotyczy jedynie małego wycinka ludzkiego ciała, tylko jest symptomem tego, że w całości coś dzieje się „nie tak” z daną osobą.

Jak dotrzeć do sedna problemu?

Poszukiwanie przyczyn danej choroby to jedno z głównych zadań, jakimi zajmuje się totalna biologia. Warsztaty odbywają się w specjalnych domach zdrowienia, a zajęcia prowadzone są w warunkach absolutnej akceptacji i zrozumienia dla każdego z uczestników. Taka ciepła, wręcz rodzinna atmosfera znacznie pozytywniej wpływa na zdrowie niż warunki w masowych placówkach, w których każdy pozostaje anonimowy, a personel często jest zmęczony, niechętny do dodatkowej pomocy i w głębi duszy niezainteresowany żadnym z pacjentów.

Uzdrawianie przez świadomość – jakich zabiegów się spodziewać?

Ta koncepcja sięga po szereg różnych narzędzi, a jednym z nich jest naturoterapia. Okazuje się bowiem, że natura dostarcza wielu różnych skutecznych środków do wzmocnienia organizmu i poradzenia sobie z wieloma dolegliwościami, wbrew temu, o czym każdego dnia starają się nas przekonać prężnie działające koncerny farmaceutyczne. Naturalne metody mniej obciążają organizm, w tym m.in. wątrobę, oraz są łatwiej i lepiej przyswajalne. Przez wiele setek lat to właśnie po nie sięgali ludzie, ponieważ wówczas wielkie laboratoria jeszcze w ogóle nie istniały.

Inną istotną rzeczą do osiągnięcia wewnętrznego spokoju jest ćwiczenie oddechu. W ten sposób można zapanować nad całym swoim ciałem, co jest celem totalnej biologii. Warsztaty z oddychania pozwalają w każdej sytuacji w życiu zachować spokój i kontrolę. Łatwiej dzięki temu pozostać bezpiecznym i nie dać się wyprowadzić z równowagi. Doskonalenie tej umiejętności ma też oczywiste uzasadnienie biologiczne – oddychając płytko nie jesteśmy bowiem w stanie na dłuższą metę dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości tlenu.

Nie do przecenienia pozostaje również wpływ, jaki może mieć na życie człowieka relaksacyjny trening mięśniowy. Specjaliści w zakresie uzdrawiania przez świadomość często są jednocześnie fizjoterapeutami, rehabilitantami lub psychologami. Każda z tych dziedzin kładzie nacisk na relaksację mięśniową i autogenną. Jest ona zalecana sportowcom przed wielkimi zawodami, prezesom wielkich firm by mogli się odprężyć przed poważnymi rozmowami biznesowymi itp. Czemu więc każdy z nas – zwykłych ludzi – nie miałby skorzystać z dobrodziejstw tej metody?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij