Jak odstawić nabiał i kto powinien z niego zrezygnować

Jak odstawić nabiał i kto powinien z niego zrezygnować?

Kto powinien odstawić nabiał?

Zanim przedstawimy Ci kilka praktycznych wskazówek na temat tego, jak odstawić nabiał, warto najpierw sprawdzić, kto powinien z niego zrezygnować. Odpowiedź wydaje się oczywista – osoby, które nie tolerują albo laktozy, albo białek mleka krowiego. Na tym jednak nie koniec! Coraz częściej zaleca się przejście na dietę beznabiałową chorym na niedoczynność tarczycy i Hashimoto oraz pacjentom, którzy zmagają się z innymi problemami gospodarki hormonalnej. Co ciekawe, w wielu przypadkach odstawienie mleka i jego przetworów może także pomóc w poprawie stanu cery.

Jak odstawić nabiał – kilka praktycznych wskazówek 

Jak odstawić nabiał? Obecnie jest to naprawdę łatwe. To wszystko dzięki producentom, którzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i przygotowują mnóstwo roślinnych odpowiedników mleka i jego przetworów. Doskonałym przykładem są napoje i jogurty, które powstają na bazie kokosów i soi. Dodatkowo tzw. mleka roślinne są produkowane z migdałów, ryżu, owsa, a nawet nasion konopi. Na rynku nie brakuje także serów czy majonezów bez grama nabiału. Wybór jest ogromny!

Zastanawiając się, jak odstawić nabiał, warto pamiętać, że to właśnie on jest często głównym źródłem wapnia w diecie. Jak nie narazić się na szkodliwe dla zdrowia niedobory? Możesz na przykład kupować napoje roślinne wzbogacone właśnie o ten minerał lub wprowadzić do codziennego menu takie produkty jak sezam, orzechy i nasiona. Bogactwem wapnia są również rośliny strączkowe. 

Odstaw mleko i jego przetwory z dietą bez nabiału!

Nie masz pomysłu na to, jak samodzielnie odstawić nabiał, albo boisz się, że nie poradzisz sobie z ułożeniem planu żywieniowego bogatego w białko? Powierz to zadanie doświadczonym dietetykom i zamów dietę bez nabiału dostępną w WygodnaDieta.pl! Menu oferowane w aż 5 kalorycznościach (1000, 1200, 1500, 1800 i 2000 kcal) zawiera mnóstwo zamienników mleka i jego przetworów. W posiłkach znajdziesz na przykład produkty sojowe, nasiona, rośliny strączkowe oraz napoje i jogurty roślinne. Dzięki diecie zapomnisz o nieprzyjemnych dolegliwościach po spożyciu nabiału i będziesz cieszyć się odpowiednio zbilansowanymi, smacznymi daniami, które zostaną dostarczone prosto pod Twoje drzwi!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij