Jak działamy, drogie mamy? Olej kokosowy i migdałowy - porównanie

Jak działamy, drogie mamy? Olej kokosowy i migdałowy – porównanie

Ciąża i połóg to czas, gdy chcemy zadbać nie tylko o siebie, ale i o maluszka. Sięgamy wówczas po naturalne i bezpieczne kosmetyki, które zapewniają kompleksową pielęgnację skóry. W tej dziedzinie niepokonane są zwłaszcza dwa naturalne olejki: olej ze słodkich migdałów i kokosowy. Dziś bierzemy je pod lupę i sprawdzamy, czy czymś się różnią: który z nich nadaje się bardziej dla maluszków i ich mam?

Olejek kokosowy – przypomina wyglądem masło – w niskiej temperaturze ma formę stałą, rozpuszcza się w 24 (i więcej) stopniach Celsjusza. Rafinowany nie nadaje się do pielęgnacji, ponieważ oczyszczony jest z cennych składników mineralnych. Nierafinowany olej kokosowy to z kolei źródło wielu minerałów i witamin. Olejek kokosowy idealnie pielęgnuje skórę i zapobiega namnażaniu się bakterii, ponieważ w jego składzie dominuje kwas tłuszczowy zwany laurynowym: jego obecność decyduje o tym,że olej kokosowy ma właściwości bakteriobójcze, przy jednoczesnym działaniu łagodzącym i leczniczym na skórę.

W ciepłej wodzie zmienia się w ciecz, dlatego można go dodawać do wanienki dziecka. Pachnie kokosem i świetnie dba o podrażnianą skórę. Pomaga też zwalczyć drobne krostki (np. potówki) ze skóry dziecka. Olejek kokosowy wspomaga leczenie zmian skórnych, więc doskonale sprawdzi się podczas walki z pieluszkowym zapaleniem skóry.

Olejek ze słodkich migdałów – niezbyt gęsty olej o żółtej, jasnej barwie i delikatnym zapachu. Idealny dla każdego rodzaju skóry, doskonale dba o włosy o średniej porowatości (w jego składzie przeważa kwas oleinowy, należący do kwasów tłuszczowych z grupy omega-9). Olejek jest delikatny dla skóry, nie uczula ani nie podrażnia, wręcz przeciwnie: łagodzi wszelkie infekcje i podrażnienia, zapobiega przesuszeniu skóry i chętnie dodaje się go do kąpieli. Olejek migdałowy zawiera szereg witamin i minerałów, a jego właściwości łagodzące i gojące są wykorzystywane przy leczeniu ciemieniuchy u dzieci.

Olejek ze słodkich migdałów zawiera duże ilości witaminy A, E oraz szereg witamin z grupy B, a także proteiny i minerały: magnez, fosfor, mangan, żelazo, potas, cynk sód. Olejek migdałowy delikatnie natłuszcza skórę, tworząc na jej powierzchni barierę chroniącą przed toksynami. Warto wcierać go w skórę na brzuchu: dzięki temu nie pojawią się rozstępy, a skóra łatwiej wróci do swej formy po porodzie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij