jak dbać o dobre relacje z związku

Jak dbać o dobre relacje z związku?

Związki małżeńskie mają swoje mocniejsze i słabsze chwile. Partnerzy mogą czasami wpadać w rutynę bądź zbytnio zwracać uwagę na swoje wady. Innym razem pewne problemy rodzinne, finansowe i wiele innych mogą sprawić, że więź małżeńska jest o wiele słabsza. Co warto uczynić, aby relacje w naszym związku były dobre przez cały czas?

Grzeczność i dobre maniery w związku

Warto przez cały czas uświadamiać sobie, że partner to dla nas najważniejsza osoba w życiu. My szczególnie należy się nasz szacunek, dobre słowa i maniery. Nie chcemy być w tym zbytnio sztuczni, lecz naturalnie pokazywać, że zależy nam na dbaniu o dobre relacje między sobą już pod takim względem. Nie to wejdzie nam w krew, a na pewno partner to bardzo doceni. Dobre maniery, miłe słowa – to coś powinno wyłaniać się zarówno od strony kobiety, jak i mężczyzny.

Czy wiedziałeś? Równouprawnienie kobiet sprawia, że wielu mężczyzn zapomina o dobrych manierach. Oceniają, że gdyby pomagali kobietom, to tak naprawdę mogliby nie zgadzać się z takim równouprawnieniem. Są pod tym względem bardziej wygodni. Pozwalają więc kobietom nosić ciężkie zakupy czy bagaże, płacić alimenty czy ciężko pracować. Na pewno coś takiego nie spaja żadnego związku, lecz wręcz przeciwnie, doprowadza do jego upadku.

Co ważne dla kobiety i mężczyzny?

Dobre relacje z związku - co ważne dla kobiety i mężczyzny

Kobieta ceni sobie, gdy jest traktowana pieszczotliwie, z dbałością. Cieszy się, gdy mężczyzna okazuje jej dobre maniery, otwiera drzwi, wypowiada do niej miłe słowa. Liczy się również miły wzrok skierowany do partnerki. Gdybyśmy zbyt często kierowali miny do naszego partnera, to szybko moglibyśmy się od niego oddalić.

Natomiast mężczyzna docenia szacunek, unikanie przekleństw, poprawne słownictwo, jak i wywiązywanie się ze swoich zadań. Jeśli partnerka będzie dbała o siebie pod tym względem, to wzmocni związek i przyczyni się do tego, że okaże się on silniejszy i przetrwa różne próby życiowe.

Najważniejsze słowa w związku?

najważniejsze słowa w związku - dobre relacje

Między małżonkami, partnerami czy innymi bliskimi nigdy nie powinno zabraknąć takich słów, jak „przepraszam”, „dziękuję” czy „proszę”. Przez cały czas powinniśmy je stosować wobec siebie, a to sprawi, że mimo pewnych prób, błędów, związek dalej okaże się silny.

Jak ćwiczyć uprzejmość w związku? Pamiętaj:

  • witaj się z partnerem każdego ranka (nawet, jeśli się nie widzicie, to wyślij sms bądź skontaktuj się telefonicznie, aby chwilę porozmawiać)
  • zawsze pamiętaj o całusie na pożegnanie – pozwoli on dobrze myśleć o Tobie przez cały dzień
  • witaj się, gdy ponownie się widzicie
  • unikaj przeklinania i wyzywania
  • nie rozmawiaj z innymi o błędach i słabych stronach partnera
  • wyrażaj wdzięczność
  • powiedz „Kocham Cię” przynajmniej raz dziennie
  • przygotuj krótki liścik miłosny lub kwiaty czy inny prezent raz w tygodniu
  • dbajcie o miły kontakt fizyczny czyli seks (niech będzie regularny, ale za każdym razem przyjemny dla obojga).

To kilka praktycznych zasad, które warto wdrożyć w swoim związku. Będziemy mogli wywiązywać się z tego o wiele lepiej, jeśli do tych zasad zajrzymy niemalże każdego dnia. Możemy również spisać sobie, jak zadbamy o naszego partnera każdego dnia. Pomocny jest pamiętnik, kalendarz bądź pewien program, który przypomina nam o ważnych wydarzeniach w ciągu dnia. Niech nam również przypomni o tym, aby nie krytykować partnera czy powiedzieć mu „Kocham Cię”. Czasami moglibyśmy o tym zapomnieć, a przecież tutaj walczymy o swój związek, więc warto się wysilić. Przyniesie to później wspaniałe rezultaty.

Codzienna i szczera rozmowa

dobre relacje w związku - szczera rozmowa

W każdym związku mogą pojawić się ciche dni, ale powinniśmy ich unikać, jak ognia. Gdybyśmy je akceptowali, to miłość zacznie przygasać. Dopiero codzienna i szczera rozmowa sprawia, że przybliżamy się do siebie nawzajem jeszcze bardziej. Nigdy nie powinniśmy o tym zapominać.

Weźmy jeszcze pod uwagę czas, który poświęcimy na rozmowę naszym współmałżonkiem czy partnerem. Może to być kilka minut w czasie śniadania, obiadu czy kolacji. Ale planujmy również wspólne spacery, podczas których dzielimy się swoimi przemyśleniami, uczuciami. To sprawi, że miłość będzie pielęgnowana przez cały czas.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij