Implanty zębowe rodzaje i przeciwwskazania

Implanty zębowe: rodzaje i przeciwwskazania

Piękny i zadbany uśmiech to przede wszystkim wynik odpowiedniej pielęgnacji zębów, o której wiele osób niestety zapomina. Wraz z biegiem czasu zęby zaczynają się psuć i konieczne może okazać się ich usunięcie. Powstała wówczas luka w uzębieniu nie wygląda zbyt estetycznie, jednak można się jej na szczęście pozbyć, decydując się na implanty zębowe.

Jakie jednak rodzaje implantów można obecnie wyróżnić i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do ich założenia?

Rodzaje implantów zębowych
Niemal każdy gabinet stomatologiczny posiada w swojej ofercie implanty zębowe, które można podzielić na dwa rodzaje, a mianowicie na implanty tytanowe oraz implanty cyrkonowe. Implanty wykonane z tytanu są bardzo trwałe i mogą służyć przez wiele lat, jednak największą ich wada jest to, iż nie prezentują się zbyt estetycznie. W niektórych przypadkach dochodzi do obniżenia się linii dziąseł, przez co tytanowa część implantu staje się niestety widoczna. Drugi rodzaj implantów, czyli implanty cyrkonowe, które w odróżnieniu od tych tytanowych prezentują się bardzo estetycznie. Materiał, z którego są one wykonane, przypomina wyglądem naturalną tkankę zęba, a oprócz tego jest niezwykle odporny na ścieranie. Kolejną bardzo ważną zaletą tych implantów jest fakt, iż nie reagują one na zmiany temperatury i nie wykazują żadnych interakcji z materiałami wykorzystywanymi podczas zabiegów stomatologicznych. Oczywiście implanty cyrkonowe są znacznie droższe od tych tytanowych, jednak ze względów estetycznych warto się właśnie na nie zdecydować.

Najlepsze implanty zębowe tylko w klinice Soldent.

Przeciwwskazania do założenia implantów zębowych
Implanty zębowe to świetna metoda pomagająca poprawić wygląd zębów, jednak niestety nie w każdym przypadku może ona zostać zastosowana. Na implanty nie mogą zdecydować się kobiety będące w okresie ciąży, a także osoby zmagające się z cukrzycą (choroba ta powoduje, że rany nie goją się zbyt dobrze). Wśród pozostałych przeciwwskazań można również wymienić choroby nowotworowe, a także zbyt młody wiek (z uwagi na wzrost kości szczęki). W przypadku choroby Parkinsona, wad serca, a także choroby psychicznej, to nie stanowią one bezwzględnego przeciwwskazania, jednak wymagają konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij