Dobroczynne właściwości kopru włoskiego dla niemowląt.

Dobroczynne właściwości kopru włoskiego dla niemowląt

Prozdrowotne działanie nasion kopru włoskiego na organizm ludzki jest znane od pokoleń. Nic dziwnego, że napar z kopru włoskiego dla niemowląt staje się pierwszym naturalnym lekarstwem w walce z dolegliwościami, które dokuczają maluchom w pierwszych miesiącach życia. Warto przekonać się, jakie działanie ma koper włoski i w jakich produktach dla niemowląt i matek karmiących znajduje zastosowanie.

Jaką rolę spełnia koper włoski w diecie niemowląt?

Preparaty na bazie kopru włoskiego, klasyfikowane obecnie jako żywność uzupełniająca, mogą być stosowane po ukończeniu przez niemowlę czwartego miesiąca życia. Koper włoski, jako składnik herbatek dla niemowląt, pełni wiele dobroczynnych funkcji wspomagających harmonijny rozwój maluchów. Przede wszystkim wspiera układ trawienny, zwalczając wiele objawów jego niedoskonałej pracy w organizmie niemowlaka. Mowa tu przede wszystkim o łagodzeniu bólów brzuchu i wzdęć oraz ułatwianiu rozkurczeń. Koper włoski wspomaga również niemowlęta w walce z kolką. Udowodniono, że napar z fenkułu neutralizuje ból towarzyszący kolkom, wycisza i uspokaja cierpiące maleństwo.

Zastosowanie kopru włoskiego w produktach dla niemowląt i matek karmiących.

Koper włoski jest składnikiem różnych rodzajów herbat przeznaczonych dla niemowląt, a niekiedy również dla matek karmiących. Oto przykłady najpopularniejszych herbatek na bazie kopru włoskiego:

  • Herbatka koperkowa dla niemowląt po czwartym miesiącu życia – wspomaga procesy trawienne i neutralizuje bóle brzucha towarzyszące kolce niemowlęcej. Najczęściej występuje w formie suszonych ziół lub granulatu, który należy rozpuścić w wodzie.
  • Herbatka koperkowa z kminkiem – wyciąg z kopru włoskiego wzbogacony jest o kminek, który ma udowodnione właściwości przeciwskurczowe, przeciwzapalne i moczopędne. Herbatka koperkowa z kminkiem jest dostępna tutaj: http://humana-baby.pl/produkt/herbatka-koperkowa-z-kminkiem.
  • Herbatka na brzuszek – szczególny rodzaj herbaty przeznaczony dla niemowląt, które zmagają się z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Oprócz wyciągu z kopru włoskiego, na herbatkę składa się olejek z wyciągu z rumianku, anyżku i kminku.
  • Herbatka dla karmiących mam – głównym jej składnikiem jest wyciąg z kopru włoskiego, który ma działanie lekko mlekopędne. Oprócz fenkułu znajdziemy w niej również czerwonokrzew, hibiskus, malinę, kozieradkę, czy werbenę pospolitą. Herbatka jest dobrym wyborem nie tylko dla kobiet, które chcą wspomóc laktację, ale też dla mam, które dopiero oczekują przyjścia dziecka na świat.

Koper włoski jest w pełni naturalnym i bezpiecznym wyborem dla niemowląt po czwartym miesiącu życia. W przypadku wystąpienia u malucha dolegliwości układu pokarmowego, czy problemów trawiennych, warto zastosować napar z dodatkiem fenkułu, np. najbardziej rozpowszechnioną herbatkę koperkową. Trzeba jednak pamiętać o wcześniejszej konsultacji lekarskiej, dzięki której dowiemy się, jaka dzienna dawka naparu na bazie kopru włoskiego będzie optymalna dla naszego malca.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij