Wbrew pozorom, jest to często występująca przypadłość. I mimo, że zwykle nie jest groźna dla zdrowia, potrafi sprawić wiele problemów, szczególnie w relacjach z partnerką. Co powoduje, że penis się kurczy i jak sobie z tym radzić?

Penis kurczy się pod wpływem kilku czynników. Oto one:

 

1. Upływające lata

Penis staje się krótszy wraz z wiekiem. Brzmi absurdalnie, ale to niestety fakt. Jest to związane z ubywaniem kolagenu u elastyny, które to utrzymują nasze ciało w sprężystości i elastyczności. Podobnie, jak mięśnie ciała, wiotczeją mięśnie penisa.

 

2. Uzależnienia

Alkohol i papierosy powodują, że erekcja jest niepełna, a tym samym członek w zwodzie nie osiąga takiej wielkości, jak wcześniej. Poza tym, naukowcy z Boston University twierdzą na podstawie przeprowadzonych badań, że penis nałogowych palaczy maleje o około 1 centymetr – wszystko z powodu nikotyny, które działanie powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, co skutkuje brakiem dopływu krwi do penisa.

 

3. Nieodpowiednia dieta

Mężczyźni powinni dbać o to, aby w ich diecie nie zabrakło ryb, czerwonego mięsa oraz jaj. Co natomiast należy ograniczać? Na pewno tłuszcze zwierzęce, cukier oraz sól. Może również dojść do sytuacji, w której znaczna nadwaga powoduje „ukrycie się” członka w tkance tłuszczowej.

 

4. Stres i zmęczenie

Mówi się, że to stres jest źródłem większości chorób. W momencie, gdy się pojawia, może oddziaływać również na wielkość penisa i jądra. Nie można zapominać również o zmęczeniu.  

 

5. Niska temperatura

Jest to dość powszechne zjawisko – ujemna temperatura wpływa na kurczenie się mięśni trzonu penisa oraz moszny.

 

Co może pomóc na problemy z kurczeniem się penisa? To zależy naturalnie od czynnika wywołującego kurczenie. Na pewno nie bez znaczenia jest tutaj odpowiednia dieta, unikanie stresu i przemęczenia, uzupełnianie niedoboru kolagenu i elastyny odpowiednimi składnikami odżywczymi i kosmetykami, czy zwiększanie odporności przed zimnem. Z kolei w sytuacjach intymnych mogą pomóc naturalne wspomagacze, takie jak np. Penirium – preparat, który usprawnia przepływ krwi w penisie oraz objętość komór, dzięki czemu staje się on większy i bardziej masywny. W przypadku uzależnień i chorób potrzebna będzie konsultacja lekarska.

Z kurczeniem się penisa można walczyć i, co ważniejsze, można to robić skutecznie. Najbardziej istotne jest rozpoznanie źródła problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ