kurczenie-sie-penisa1

Dlaczego penis się kurczy?

Wbrew pozorom, jest to często występująca przypadłość. I mimo, że zwykle nie jest groźna dla zdrowia, potrafi sprawić wiele problemów, szczególnie w relacjach z partnerką. Co powoduje, że penis się kurczy i jak sobie z tym radzić?

Penis kurczy się pod wpływem kilku czynników. Oto one:

 

1. Upływające lata

Penis staje się krótszy wraz z wiekiem. Brzmi absurdalnie, ale to niestety fakt. Jest to związane z ubywaniem kolagenu u elastyny, które to utrzymują nasze ciało w sprężystości i elastyczności. Podobnie, jak mięśnie ciała, wiotczeją mięśnie penisa.

 

2. Uzależnienia

Alkohol i papierosy powodują, że erekcja jest niepełna, a tym samym członek w zwodzie nie osiąga takiej wielkości, jak wcześniej. Poza tym, naukowcy z Boston University twierdzą na podstawie przeprowadzonych badań, że penis nałogowych palaczy maleje o około 1 centymetr – wszystko z powodu nikotyny, które działanie powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, co skutkuje brakiem dopływu krwi do penisa.

 

3. Nieodpowiednia dieta

Mężczyźni powinni dbać o to, aby w ich diecie nie zabrakło ryb, czerwonego mięsa oraz jaj. Co natomiast należy ograniczać? Na pewno tłuszcze zwierzęce, cukier oraz sól. Może również dojść do sytuacji, w której znaczna nadwaga powoduje „ukrycie się” członka w tkance tłuszczowej.

 

4. Stres i zmęczenie

Mówi się, że to stres jest źródłem większości chorób. W momencie, gdy się pojawia, może oddziaływać również na wielkość penisa i jądra. Nie można zapominać również o zmęczeniu.  

 

5. Niska temperatura

Jest to dość powszechne zjawisko – ujemna temperatura wpływa na kurczenie się mięśni trzonu penisa oraz moszny.

 

Co może pomóc na problemy z kurczeniem się penisa? To zależy naturalnie od czynnika wywołującego kurczenie. Na pewno nie bez znaczenia jest tutaj odpowiednia dieta, unikanie stresu i przemęczenia, uzupełnianie niedoboru kolagenu i elastyny odpowiednimi składnikami odżywczymi i kosmetykami, czy zwiększanie odporności przed zimnem. Z kolei w sytuacjach intymnych mogą pomóc naturalne wspomagacze, takie jak np. Penirium – preparat, który usprawnia przepływ krwi w penisie oraz objętość komór, dzięki czemu staje się on większy i bardziej masywny. W przypadku uzależnień i chorób potrzebna będzie konsultacja lekarska.

Z kurczeniem się penisa można walczyć i, co ważniejsze, można to robić skutecznie. Najbardziej istotne jest rozpoznanie źródła problemu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij