Chirurgia laserowa Wrocław – skuteczne metody korekty wzroku

Męczą Cię ciągle parujące okulary lub konieczność częstej wymiany soczewek i noszenia ze sobą płynu do pielęgnacji szkieł? A może jesteś miłośnikiem rozrywki w wodzie, a Twoja wada wzroku uprzykrza Ci miłe chwile? W każdym z tych przypadków może Ci pomóc chirurgia laserowa. Wrocław ma wiele możliwości wyboru leczenia.

Chirurgia laserowa Wrocław – na czym polega zabieg korekty wzroku?

Chirurgia laserowa wzroku nazywana jest również chirurgią refrakcyjną. Jest to zabieg, który może mieć dwojaką postać:

  1. chirurgia refrakcyjna rogówkowa – zabieg polega na usunięciu wady za pomocą lasera, powszechnie wykonywany jest u pacjentów z krótko- i dalekowzrocznością;
  2. chirurgia refrakcyjna soczewkowa – zabieg polega na wymianie wadliwej soczewki oka na nową bądź na umieszczeniu w oku dodatkowej soczewki, powszechnie wykonywany jest u pacjentów z presbiopią (starczowzrocznością).

Metody te są znane już od lat 90. ubiegłego wieku. Początkowo chirurgia laserowa polegała na nacinaniu rogówki diamentem laserowym. Dziś, zabieg jest znacznie bardziej precyzyjny i bezpieczny.

W trakcie zabiegu specjalista modeluje soczewkę za pomocą lasera. U osób krótkowzrocznych – spłaszcza rogówkę, natomiast u pacjentów z dalekowzrocznością – uwypukla rogówkę. Warto podkreślić, że zabieg ten cechuje:

  • całkowita bezbolesność,
  • krótki czas trwania (kilkanaście minut),
  • długotrwałe efekty.

Większość pacjentów już w pierwszej dobie od operacji zyskuje wyraźne widzenie i może wrócić do codziennych aktywności.

Chirurgia laserowa – Wrocław i okolice korzystają z trwałej korekty wzroku

Kto może się zakwalifikować na zabieg chirurgii laserowej? Wrocław jest miastem z prężnie rozwijającą się ofertą placówek medycznych. Dzięki zabiegowi pacjenci mogą pozbyć się takich wad, jak: astygmatyzm, starczowzroczność, a także krótkowzroczność i dalekowzroczność w określonym przedziale wad sferycznych.

Większość klinik okulistycznych decyduje się na przeprowadzenie zabiegów u pacjentów, których wada jest stabilna i wynosi:

  • do – 12 dioptrii w przypadku krótkowzroczności,
  • do + 6 dioptrii w przypadku dalekowzroczności,
  • do 6 dioptrii w przypadku astygmatyzmu.

Główne przeciwskazania do zabiegu to okres ciąży i karmienia piersią, nieustabilizowana wada oraz niektóre choroby oczu.

Chirurgia laserowa – Wrocław stawia na pomoc fachowców

Zastanawiasz się nad zabiegiem chirurgii laserowej we Wrocławiu? Umów się na wizytę do specjalistycznego Wrocławskiego Centrum Okulistycznego. Dzięki chirurgii refrakcyjnej rogówki raz na zawsze możesz pożegnać niedogodności związane z noszeniem okularów czy soczewek! Już dziś poznaj szczegóły zabiegu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij