Poród naturalny, chociaż jest pięknym przeżyciem, wywołuje strach i niepokój. Lęk spowodowany jest nie tylko bolesnością, ale również nacinaniem krocza – zabiegiem nadal często wykonywanym w wielu szpitalach. Można jednak temu zapobiec, odpowiednio przygotowując ciało do porodu – pomaga w tym Aniball. Sprawdź, na czym polega jego działanie.

Aniball to produkt medyczny w formie balonika. Powstał z myślą o kobietach w ciąży, które chcą fizycznie przygotować się do narodzin dziecka, jak również o mamach chcących wzmocnić swoje ciało po porodzie.

 

Aniball – przeznaczenie

 

Balonik medyczny jest specjalnym przyrządem do ćwiczeń. z Korzystanie z niego jeszcze w okresie ciąży może ułatwić i przyspieszyć przebieg naturalnego porodu. Aniball przeznaczony jest do wzmacniania mięśni dna miednicy, a ponadto pomaga przygotować krocze do przejścia przez nie główki dziecka.

 

Ćwiczenia rozpoczynają się od umieszczenia balonika w pochwie, a następnie jego delikatnego napompowania – liczba wykonywanych ruchów będzie zwiększać się w miarę zwiększania elastyczności krocza. Celem jest stopniowe powiększanie obwodu balonika – aż do 30 cm.

 

Po napompowaniu przyrządu, należy napinać i rozluźniać mięśnie dna miednicy. Po wykonaniu kilku serii powtórzeń, trzeba przejść do próby wypychania balonika. Wyznacznikiem poprawności tego ćwiczenia jest „wychodzenie” ciśnienia z dna miednicy.

 

Wpływ balonika na poród naturalny

 

Regularnie wykonywane ćwiczenia przy wykorzystaniu balonika mogą wpłynąć pozytywnie na przebieg porodu. Dzięki stałemu stymulowaniu mięśni pochwy oraz ciągłemu napinaniu i rozluźnianiu krocza, możliwe jest:

  • łatwiejsze i szybsze wypychnięcie noworodka
  • skrócenie drugiej fazy porodu

 

To główne a zarazem wystarczające powody, dla których każda kobieta ciężarna powinna rozważyć zakup tego przyrządu medycznego.

 

Aniball – czy warto?

 

Aniball to rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele zalet. Regularne wykonywanie ćwiczeń przy wykorzystaniu tego balonika pozwala m.in. na:

  • lepsze kontrolowanie własnego ciała
  • wzmocnienie mięśni dna miednicy
  • zdobycie umiejętności świadomego rozluźniania mięśni krocza.

 

Ponadto stosowanie tego balonika zmniejsza ryzyko urazów krocza podczas porodu oraz eliminuje konieczność przeprowadzenia episiotomii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ