Aniball - sposób na łatwiejszy, bezbolesny poród Sprawdź, co warto o nim wiedzieć!

Aniball – sposób na łatwiejszy, bezbolesny poród? Sprawdź, co warto o nim wiedzieć!

Poród naturalny, chociaż jest pięknym przeżyciem, wywołuje strach i niepokój. Lęk spowodowany jest nie tylko bolesnością, ale również nacinaniem krocza – zabiegiem nadal często wykonywanym w wielu szpitalach. Można jednak temu zapobiec, odpowiednio przygotowując ciało do porodu – pomaga w tym Aniball. Sprawdź, na czym polega jego działanie.

Aniball to produkt medyczny w formie balonika. Powstał z myślą o kobietach w ciąży, które chcą fizycznie przygotować się do narodzin dziecka, jak również o mamach chcących wzmocnić swoje ciało po porodzie.

 

Aniball – przeznaczenie

 

Balonik medyczny jest specjalnym przyrządem do ćwiczeń. z Korzystanie z niego jeszcze w okresie ciąży może ułatwić i przyspieszyć przebieg naturalnego porodu. Aniball przeznaczony jest do wzmacniania mięśni dna miednicy, a ponadto pomaga przygotować krocze do przejścia przez nie główki dziecka.

 

Ćwiczenia rozpoczynają się od umieszczenia balonika w pochwie, a następnie jego delikatnego napompowania – liczba wykonywanych ruchów będzie zwiększać się w miarę zwiększania elastyczności krocza. Celem jest stopniowe powiększanie obwodu balonika – aż do 30 cm.

 

Po napompowaniu przyrządu, należy napinać i rozluźniać mięśnie dna miednicy. Po wykonaniu kilku serii powtórzeń, trzeba przejść do próby wypychania balonika. Wyznacznikiem poprawności tego ćwiczenia jest „wychodzenie” ciśnienia z dna miednicy.

 

Wpływ balonika na poród naturalny

 

Regularnie wykonywane ćwiczenia przy wykorzystaniu balonika mogą wpłynąć pozytywnie na przebieg porodu. Dzięki stałemu stymulowaniu mięśni pochwy oraz ciągłemu napinaniu i rozluźnianiu krocza, możliwe jest:

  • łatwiejsze i szybsze wypychnięcie noworodka
  • skrócenie drugiej fazy porodu

 

To główne a zarazem wystarczające powody, dla których każda kobieta ciężarna powinna rozważyć zakup tego przyrządu medycznego.

 

Aniball – czy warto?

 

Aniball to rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele zalet. Regularne wykonywanie ćwiczeń przy wykorzystaniu tego balonika pozwala m.in. na:

  • lepsze kontrolowanie własnego ciała
  • wzmocnienie mięśni dna miednicy
  • zdobycie umiejętności świadomego rozluźniania mięśni krocza.

 

Ponadto stosowanie tego balonika zmniejsza ryzyko urazów krocza podczas porodu oraz eliminuje konieczność przeprowadzenia episiotomii.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij