Znaczenie technologii BHT dla nowoczesnych soczewek progresywnych

Soczewki progresywne uchodzą za jeden z najbardziej rewolucyjnych wynalazków ostatnich lat. Miliony ludzi na świecie, u których zdiagnozowano prezbiopię, z powodzeniem użytkuje okulary progresywne gwarantujące im dobrą jakość widzenia na wszystkie odległości bez konieczności stosowania kilku par okularów. Chociaż progresywne szkła okularowe uznać trzeba za gigantyczny przełom w optyce okularowej i wielkie dobrodziejstwo dla dojrzałej części społeczeństwa, nie dla wszystkich swoich użytkowników progresywne soczewki o tradycyjnej konstrukcji są równie doskonałe. Kompletnie zmienia to jednak nowatorska technologia BHT opracowana przez HOYA, znanego z pionierskich pomysłów producenta szkieł okularowych. Czym jest Technologia Harmonizacji Binokularnej (BHT) i jak wielką rewolucję wprowadza w korekcji prezbiopii?

Czemu ma służyć Technologia Harmonizacji Binokularnej (BHT)?

Soczewki progresywne starszego typu niezwykle trudno było dopasować do wszystkich indywidualnych potrzeb wzrokowych osób zmagających się z prezbiopią. Jedną z największych trudności było dotąd przede wszystkim skonstruowanie takich soczewek progresywnych, które uwzględniałyby różnice w tym, jak przez szkła wieloogniskowe widzi jedno i drugie oko. Standardowe soczewki progresywne, używane przez większość osób ze zdiagnozowaną prezbiopią, nie biorą pod uwagę różnic w wartości korekcji dla obu oczu, a więc obuoczne ostre widzenie na różne odległości nie jest w nich w pełni możliwe. Ponieważ niedopasowane w istocie do wszystkich indywidualnych parametrów użytkownika okularów szkła progresywne nie mogły prawidłowo spełniać swojego zadania, a ich stosowanie wiązało się w wielu przypadkach z dyskomfortem, HOYA przejęła inicjatywę stworzenia w 100% spersonalizowanych progresywnych soczewek okularowych, które w procesie projektowania i kalkulacji uwzględniają maksymalnie dużą ilość informacji o użytkowniku i w swojej konstrukcji biorą pod uwagę różne wartości korekcji dla oka lewego i prawego. Stworzona przez HOYA Technologia Harmonizacji Binokularnej (BHT, z ang. Binocular Harmonization Technology) zapewnia właściwą korekcję we wszystkich punktach soczewki wieloogniskowej zgodnie z potrzebami każdego oka z osobna, co zdecydowanie przyczynia się do poprawy jakości i komfortu widzenia u tych osób, które wymagają bardzo precyzyjnej personalizacji soczewek okularowych.

Spersonalizowane progresywne soczewki okularowe stały się faktem

Niezwykle zaawansowana Technologia Harmonizacji Binokularnej wraz z innymi pionierskimi rozwiązaniami stosowanymi przez firmę HOYA otworzyła zupełnie niedostępne wcześniej możliwości maksymalnie zindywidualizowanego podejścia do korekcji prezbiopii. Progresywne soczewki okularowe HOYA opracowywane przy wykorzystaniu BHT oraz takich innowacji, jak Technologia Podwójnej Powierzchni (Double Surface Technology) zapewniają maksymalnie ostre widzenie obuoczne akomodację oraz doskonałą głębię obrazu. Ponieważ progresywne szkła HOYA najnowszej generacji oferują stopień personalizacji wyższy, niż kiedykolwiek było to możliwe, komfortowe, płynne oraz pozbawione zniekształceń i efektu pływania obrazu widzenie może stać się udziałem jeszcze większej grupy osób doświadczających problemów z widzeniem na różne odległości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij