Waporyzacja jako zdrowsza alternatywa dla tradycyjnego palenia ziół

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym Vapuj

Waporyzacja to nic innego jak sposób wykorzystania materiału, najczęściej suszu ziół lub ich koncentratów (olejków, wosków) w formie bezdymnej inhalacji. Waporyzacja służy w urządzeniach zwanych waporyzatorami, umożliwiając nam wdychanie powstałej pary i leczniczych związków w niej zawartej. Oczywiście na tym się nie kończy, ponieważ dzisiaj jest to pojęcie o wiele bardziej rozbudowane.

W praktyce waporyzatory pozwalają, na odparowywanie ziół lub ich. Pod wpływem wysokiej, określonej temperatury, materiał który znajduje się we wnętrzu waporyzatora zostaje podgrzewany i uwalniają się z niego lecznicze substancje czynne. Powstaje łagodna dla płuc para.

Jest to alternatywna i co najważniejsze zdrowsza metoda, ponieważ całość skupia się na inhalacji pary, wdychamy tylko parę, pozbawioną szkodliwych substancji smolistych, które wytwarzają się podczas normalnego procesu spalania. Jest to więc w pewien sposób bezpieczniejsza forma „palenia” i również bardziej zdrowsza i ekologiczna zwłaszcza dla otoczenia znajdującego się wokół nas.

Waporyzacja suszu

W praktyce głównym składnikiem poddawanym waporyzacji jest susz ziół oraz ich koncentraty np. olejki, woski. Oczywiście paliwem nie musi być tylko lecznicza marihuana. Równie dobrze mogą być to zioła i inne ekstrakty pozyskane z roślin.

Mówimy wtedy o waporyzacji naturalnej nie skupiającej się tylko i wyłącznie na konopiach, które i bez tego są popularne wśród ludzi. Oprócz tradycyjnej waporyzacji wiele z tych ziół waporyzowanych w urządzeniach jak vaporizer pozwala nam na zastosowanie aromaterapii.

Wiele ziół poddawanych procesowi waporyzacji ma właściwości lecznicze, które są w stanie łagodzić różnego rodzaju schorzenia oraz poważne choroby. Wdychanie odpowiednio dobranych  ziół ma więc duże znaczenie zdrowotne i nie należy o tym zapominać oraz klasyfikować vaporizer, jako urządzenie do waporyzacji tylko i wyłącznie marihuany, ponieważ nie jest to prawdą.

Za pomocą powszechnie rozumianej waporyzacji możemy wykorzystać sałatę jadowitą, która może, mieć swoje działanie uspokajające, co sprawdza się w przypadku osób, chorujących na nerwice.

Waporyzować można pieprz metystynowy, który jest pomocny w przypadku poważniejszych infekcji oraz w bólach reumatycznych co pomaga zmniejszyć dolegliwości. Cała substancja działa pobudzająco, co powoduje rozluźnienie oraz zwiększa jasność umysłu. Procesowi waporyzacji możemy nawet poddać rumianek, który jest bardzo często wykorzystywany zwłaszcza w Polsce.

Pomaga on w leczeniu bólu głowy, a także uspokaja. Procesowi wapowania można, poddać wiele innych znanych ziół, co pokazuje, że waporyzacja jako proces, jest bardzo uniwersalna. Każde zioło czy też inna substancja musi być poddana waporyzacji, ale tylko i wyłącznie w określonej temperaturze inaczej nie uzyskamy odpowiedniej jakości rezultatów  i moc lecznicza będzie bardzo ograniczona.

Waporyzacja konopi

W przypadku waporyzacji konopi cały proces wpływa, na usunięcie nieprzyjemnego zapachu w powietrzu. Po waporyzacji, zmienia się zapach, na tyle, że jest on ledwie wyczuwalny a susz, przyjmuje bardziej brązowy kolor. Waporyzacja konopi sprawia, że nie potrzebujemy, aż tyle materiału aby uzyskać widoczne efekty, a para nie podrażnia naszego gardła, a zwłaszcza płuc, przez co możemy o wiele dłużej utrzymywać w nich parę i nie czyni nam on szkody jak w przypadku tradycyjnego spalania.

Przez waporyzację o wiele lepiej przyswajają się wszystkie substancje aktywne, co w istocie, ma duże znaczenie dla organizmu. Trzeba przyznać, że takie rozwiązania pozwalają nam delektować się smakiem ulubionych ziół, a jednocześnie być spokojnym a własne zdrowie. Dym nie zawiera substancji trujących ani nie jest szkodliwy dla otoczenia. Sama waporyzacja nie powoduje żadnych efektów ubocznych, dlatego możemy „palić” tyle, ile tylko chcemy.

W przypadku korzystania z waporyzacji na pewno zauważymy różnicę. Każdy waporyzowany susz czy koncentrat oraz jego intensywność będzie większa, niż podczas zwykłego spalania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij