Jak korzystać z porad online ginekologa, okulisty, dermatologa

Jak korzystać z porad online ginekologa, okulisty, dermatologa…?

W ostatnich miesiącach porady lekarskie online to nie tylko udogodnienie, ale wręcz konieczność. Jednak w przypadku lekarzy-specjalistów istnieje obawa, czy e-wizyta ma sens. Podpowiadamy, jak to wygląda, gdy potrzebujesz konsultacji z ginekologiem, okulistą lub dermatologiem.

Lekarz online – jak przebiega e-wizyta?

Na e-wizytę możesz zapisać się w przychodni, w prywatnej poradni wybranego lekarza lub przez serwis dla lekarzy, który specjalizuje się w takich wizytach. Konieczne jest podanie swoich podstawowych danych, wybranie daty oraz godziny konsultacji, oraz sposobu, w jaki ma przebiegać. Może mieć formę:

  • formowy telefonicznej;
  • rozmowy poprzez komunikator internetowy (chat bądź też jeden z programów jak Microsoft Teams, Skype);
  • wideorozmowy.

Jeśli dotyczy to prywatnej wizyty, na tym etapie należy również uiścić opłatę za nią. Jeśli wybrałeś rozmowę telefoniczną, lekarz zadzwoni do ciebie o wyznaczonej porze. W przypadku rozmowy przez komunikator lub wideorozmowy zostaniesz poinformowany, w jaki sposób się ona odbędzie (najczęściej na maila wysyłany jest link, przy pomocy którego w wybranym terminie możesz skontaktować się z lekarzem).

A jak się przygotować do takiego spotkania? Porady online lekarzy specjalistów opisane są na porady-online.pl/kategoria-porad/porady-online, tam przedstawiony jest standardowy przebieg e-wizyty.

Skoro już wiesz, jak mniej więcej to wygląda, sprawdź, jak korzystać z pomocy ginekologa, okulisty i dermatologa online. 

Ginekolog online

Nie zawsze wizyta u ginekologa wiąże się z przeprowadzeniem badań, szczególnie na miejscu, dlatego porada medyczna online może być wygodnym rozwiązaniem. Warto o tym pomyśleć, gdy chcesz jedynie uzyskać receptę na tabletki antykoncepcyjne, które regularnie przyjmujesz. Obecnie lekarze mają możliwość wystawienie e-recepty, nie musisz zgłaszać się po nią do przychodni.

Pomyśl o skorzystaniu z usług ginekologa online, gdy chcesz skonsultować wyniki badań, bądź rozwiać wątpliwości dotyczące niepokojących cię objawów. Jeśli ginekolog uzna, że przeprowadzenie badań jest niezbędne do dalszego leczenia, skieruje cię już na tradycyjną wizytę.

Okulista online

Podobnie jest z okulistą online – nie zawsze osobista wizyta u tego specjalisty jest konieczna. Online możesz omówić wyniki badań diagnostycznych, a także zgłosić się do lekarza, gdy zauważysz u siebie przekrwienie oczu, światłowstręt, częste mruganie, mrużenie oczu, czy ich swędzenie lub pieczenie. 

Okulista, po rozpoznaniu problemu, wystawi ci e-receptę, bądź zleci wykonanie badań gabinecie stacjonarnym

Dermatolog online

Najczęściej konsultacje z dermatologiem odbywają się w formie wideorozmowy. Pacjent może dzięki temu pokazać zmiany skórne, które go zaniepokoiły. Jednak ze względu na to, że jakość kamery w komputerze może być różna, zaleca się wcześniejsze wykonanie dokładnych zdjęć zmian oraz przesłanie ich przed lub w trakcie wizyty.

Dermatolog online, na tej podstawie, może zlecić wykonanie badań, a potem omówić je już przez internet. I choć wizyty w tradycyjnej poradni, celem wykonania testów, trudno jest uniknąć, można ograniczyć wyjścia z domu do niezbędnego minimum.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij