Chi- siła zdrowia

Warto dzisiaj zagłębić się bardziej w kanon chińskiej filozofii, która na co dzień jest także powiązana z medycyną. Jest to co prawda zupełnie inne podejście, ale mimo wszystko warto pamiętać, że zrozumienie Chi nie przychodzi łatwo i tradycyjny lekarz z pewnością nie uznałby energii wewnętrznej ciała, która może leczyć człowieka.

Oczywiście w kręgach chińskiej medycyny wspomina się również o duchu lub woli, która pozwala na odkrycie własnego elementu energii, który jest w stanie w znaczący sposób oddziaływać na nasze życie. Chodzi tutaj przede wszystkim o ogólne przeżycia i inne doświadczenia psychiczne, które w żaden racjonalny sposób nie da rady zdefiniować. Istnieje bardzo wiele różnych rodzajów Chi i osoby zajmujące się tym tematem wierzą w działanie takiej energii, która jest niczym innym jak możliwością leczenia niekonwencjonalnego. Energia skupia się wokół człowieka, co sprawia, że energia jest odziedziczana od rodziców i po prostu z wiekiem uaktywnia się coraz bardziej. Oddychając, następuje wymiana energii, poprzez jej uzupełnienie.

Wiara i wierzenia

W chińskich wierzeniach Chi występuje również w pokarmach oraz innych przedmiotach znajdujących się w domu.

Warto wspomnieć, że poszczególne energie mają możliwość łączenia się, dzięki czemu są one w stanie ustalić nasze wewnętrzne Chi, co może być najważniejszym czynnikiem życiowym, z jakim mamy do czynienia. Wyrównywanie poziomu Chi odbywa się poprzez niezbędne ćwiczenia, które mają za zadanie poprawić stan naszego zdrowia, czyli wzmocnić w odpowiedni sposób poziom energii, która według miejscowych jest energią życia. W chwili, gdy nie mamy kontroli nad własnym Chi i zapas jest zużywany, może nastąpić śmierć. Oczywiście są to jedynie wierzenia ludzi, którzy od lat posługują się nietypowymi sposobami leczenia ludzi. W wielu przypadkach, gdy tradycyjna medycyna zawodzi, takie rozwiązania wydają się naprawdę właściwym wyjściem. W praktyce proces panowania nad energią musi być kontrolowany, tylko w taki sposób możemy rzeczywiście zadbać o zdrowie, ale nikt nie daje nam gwarancji powodzenia, ponieważ mowa tu o metodach, które mało mają wspólnego z rozwojem dzisiejszej medycyny.

Szansa dla wielu

Nie oznacza to jednak, że chińska kultura, zakorzeniona dzisiaj w wielu legendach, mitach nie jest szansą na zmianę życia. Im bardziej poświęcimy się medytacji i innym czynnością, tym większe Chi osiągniemy. Kto wie, wiele osób uważa, że taka ostatnia deska ratunku nie jest niczym złym, zwłaszcza jeśli wszystko konwencjonalne metody leczenia, już dawno zawiodły. Wiara co prawda nie pozwoliła jeszcze nikomu wygrać z poważniejszymi problemami, ale jeśli ludzka medycyna zawodzi, to pacjentowi pozostaje jedynie spróbować zwiększyć swoje Chi i liczyć na poprawę stanu swojego zdrowia.

Warto dodać, że chińska filozofia życia oraz niecodzienne lekarstwa, mogą być pomocne, zwłaszcza jeśli potrafimy głęboko uwierzyć w sens tych wszystkich nauk. Oczywiście to jest tylko i wyłącznie kwestia wiary lub nie wiary w podobne rozwiązania.

Nauka mówi swoje

Sztuka leczenia duchem i ciałem wydaje się biedna w przeciwieństwie do najnowocześniejszej medycyny, ale czasem może to naprawdę przynieść określony skutek.

Pamiętajmy, że aby coś działało, trzeba w to uwierzyć, chodź naukowcy i tak nigdy publicznie nie przyznają się do faktu, że medycyna niekonwencjonalna może być skuteczna na poważniejsze zagrożenia zdrowia i życia. Niestety naukowy świat jest dalece zdystansowany do świata duchowego i prawdopodobnie przez wiele lat, nic się w tej kwestii nie zmieni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij